Ne Zaman Gelecek O ‘Eski’ Normal? - ÖZGE USLU

30 Ocak 2021 Cumartesi 10:14

Hemen herkesin bildiği, “Nerede kaldı o eski bayramlar?” klişesi vardı. Bu canım klişeyi hemen her bayram zamanı duyardık. Herkes her bayram, bir önceki bayramın güzelliğinden dem vururdu. Tabiri caiz ise bu klişenin ekmeğini de yıllarca yedik. 7’sinden 70’ine herkesin ağzına dolanmıştı çünkü.

Ben bu köşe yazımda ise tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 illetinden önceki günlerimizi yazacağım. Yani “eski” normali…

Biz Türkler samimi milletizdir. Girdiğimiz ortama çok çabuk ayak uydurur, bir anda girdiğimiz o ortamın en çok aranılanı moduna girip, adapte oluruz. Bu özelliğimizi de sorduğumuz birçok yabancı rahatlıkla dile getirir.

Tabi bu samimiyet olunca Covid-19 illetinin hayatımıza entegre ettiği “yeni normal” herhalde en çok bizi etkilemiştir. Covid-19 yaklaşık 10 aydır hayatımızda ve bizi içeriye kilitledi. Mecburen dışarı çıkamıyoruz, sosyalleşemiyoruz. Eskiden rahat rahat yaptığımız hiçbir aktiviteyi yapamıyoruz.

Biz de milletçe samimi ve sıcakkanlı olduğumuz için haliyle en fazla biz etkileniyoruz. Sokağa çıktığınız zaman bunu hemen herkesin yüzünde görebiliyorsunuz zaten. İnsanlarda bir bıkkınlık, sıkkınlık ve daha da önemlisi tükenmişlik hali var. Herkes aynı soruyu soruyor; “Ne zaman bitecek bu illet?” Dolayısıyla herkeste “Hayatımız artık normale dönsün” beklentisi var.

İnşallah bu illet biter de o “eski” normalimize kavuşuruz. Çünkü artık hiçbirimizde sabır kalmadı. Hepimiz çok bıkkınız, hepimiz çok sıkkınız ve daha da önemlisi hepimiz çok sabırsızız.

Bir an önce normale dönmek dileğiyle; hepiniz hoşça kalın…

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI