Bayram! - SEHER EREK

20 Temmuz 2021 Salı 01:07

Sevinçle gelen bayramlar! İslamiyet’te dini bayramların ayrı bir yeri vardır. Bizler, müslümanlıkta bayram olarak belirlenen günleri neşe ve mutluluk içerisinde kutlarız. Ne güzeldir bayramlar! Camiilere gidilir namazlar kılınır, dualar edilir, mezarlıklar ziyaret edilir, temiz ve mümkünse yeni kıyafetler giyilir, çocuklara bayram harçlıkları verilir, bayram ziyaretleri yapılır, ikramlar yapılır, ziyaretlerde büyüklere gidilir, mümkün oldukça yoksullar, yetimler ve yardıma muhtaç olan kimseler sevindirilir. Kısacası, bayramlar insanların birbirlerine olan saygısını ve sevgisini pekiştirmek açısından çok önemli bir değere sahiptir. Manevi hislerin, Allah’a daha da yakınlaşma hissiyatının arttığı özel günlerdir. Zaten bayramları bayram yapan da ona yüklenen sosyal anlamdır. Bence, dinimizde ki yeri ve önemi dışında, Ramazan Bayramı ile Kurban Bayramı insanların birbirleriyle ilişkilerini pekiştirmek, dargınların barışmasını, insan ilişkilerinde dayanışmayı ve yardımlaşmayı teşvik etmeye dönük güzel sosyal bir etkinliktir.
Bayramların bayram gibi yaşandığı güzel ve sağlıklı günler görmek dileğiyle. Sevgiyi, kardeşliği, dostluğu, hüznümüzü, acımızı, sevincimizi paylaştığımız; Birlik ve beraberliğimizi güçlendiren mübarek Kurban Bayramınızı gönülden kutluyorum.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI