Hasret Bitsin Artık Yeter!.. - SEHER EREK

10 Nisan 2021 Cumartesi 01:19

Yakınlarımızla ne kadar güzel vakitler geçirirdik, hepimiz çok özledik. Baharın gelişi bu duygunun tekrar tekrar tazelenmesine sebep oluyor. Düşünsenize bir gün uyanıyorsunuz ve virüs yok olmuş. Herhalde ilk işim annemin yanına gitmek olurdu, itiraf etmeliyim ki bu dönemde en çok onu özledim, ettiği duaları, hoş sohbeti, nasihatleri. Eminim herkesin anne özlemi vardır, insan annesini yanındayken bile özler bazen. Her şeyinizi ona anlatmak istersiniz ya ben işte tam öyle bir hasret çekiyorum. Keşke yine eskisi gibi üzüldüğüm, sevindiğim, özlediğim kısacası istediğim her zaman yanına gidebilsem. Ama en çok da onun sağlığı için dayanmak zorundayım.

Maalesef yaşadığımız bu süreç yakınlarımıza hasret bıraktı. Kimimiz arkadaşını, sevdiceğini, kimimiz, babasını evladını, akrabalarını kimimiz de benim gibi annesini. Bu lanet salgın bir an önce yok olsada şu güzel havaların keyfini sevdiklerimizle beraber çıkarabilsek. Ne yazık ki, iyi olsunlarda uzak olsunlar demeyi de öğrendik. İnsan sevdikleri  uzak olsun ister mi? İstemez tabi ki ama sağlıklı olmaları için  uzak olmaları gereken çok kötü bir dönem yaşıyoruz. Hani bir söz vardır ya sağlık herseyden önce gelir diye bu dönem hepimize bu durumun ne kadar önemli ve ciddi olduğunu tam olarak öğretti bence.

Umutlarımızı yitirmeyelim, İnanalım , yasakların olmadığı birbirimize hasret kalmadığımız sağlıklı günler tekrar geri gelecek.işte o zaman herkes birbirinin kıymetini daha iyi anlıcak diye düşünüyorum. Hastalık bize ne kadar çok şey öğretmiş, galiba en önemlisi bu olmuş. Sevdiklerimiz yanımızdayken kıymet bilmeliyiz. Hayatımız bazen ne kadar zor ve çekilmez geliyor. İşte bu dönem en çok sevdiklerimize ihtiyaç duyuyoruz. Dilerim herkes sağlıklı iyi ve mutlu olsun.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI