Hayatımızı Tehlikeye Atmayalım! - SEHER EREK

17 Ağustos 2021 Salı 14:14

Araba yerine günümüzde motosikletlerin tercih edilmesinde pek çok farklı sebep bulunur. Bunun temelinde daha çok zamandan kazanç elde etmek ve trafikten kurtulmak yatıyor. Bazıları eğlenceli bir sürüş keyfi yaşamak için de tercih ediyor. Ama bana göre daha çok tercih edilmesinin sebebi trafik. Eskiden sadece İstanbul trafiği diye bir şey vardı, şimdi Adana’da da aynı trafik söz konusu. Motosiklet kullanabilmek için önce büyüklerimizden zor da olsa izin almamız gerekmektedir. Çünkü  motosiklet kullanmayan herkes motosikletlerin tehlikeli olduğunu savunur. Aslında, trafik kurallarına uyulursa ve kullanımına uygun doğru motosiklet tercih edilirse  daha kolay ulaşım imkanı sağlar. Tabii burada kurallara uymak ve hız sınırlarını aşmamak büyük önem taşır. Can güvenliği için kask, dizlikler, bel koruma ve daha pek çok ekipman eksiksiz şekilde motosiklet sürerken kullanılmalıdır.
Trafikte gördüğüm kadarıyla motosiklet kullanıcıları bırakın ekipmanları kullanmayı, sayısız yolcu taşıyorlar. Özellikle aileler dikkatimi çekiyor küçücük bebekleriyle hiçbir can güvenliği olmadan yolculuk yapıyorlar. Hatta  birden fazla çocuğuyla binenlere de şahit oluyorum. Onları izlerken benim yüreğim ağzıma geliyor. Yapmayın bir can bu kadar ucuz olamaz, nasıl göze alıyorsunuz anlam veremiyorum…

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI