Sen de Anne misin? - SEHER EREK

30 Nisan 2021 Cuma 02:04

Allah isteyene versin deriz ya gerçekten çok güzel bir dua. İstemeyen insanların çocuklarının olmaması daha iyi bence çünkü kıymet bilmiyorlar. Kimileri ne zorluklar çekerek çocuk sahibi oluyor, üzerine titriyor kimileri ise Rabbimin gönderdiği meleklere ne eziyetler ediyor. Bende bir anneyim ve bana göre dünyanın en kutsal işini yapıyorum. Çocuklarım olduktan sonra hayata bakış açım bile değişti, korumam kollamam gereken kendi canımdan da öte iki canım var artık.iyi ki varlar, iyi ki olmuşlar. Hiçbir çiçek evlat kadar güzel kokamaz. Evlat sevgisini tarif etmek çok zor anlatacak kelime bulamıyorum ancak şunu söyleyebilirim onları kucakladığım zaman cenneti kucaklamış gibi oluyorum.

İnsan nasıl olurda kendi canına zarar verebilir anlamak mümkün değil. O kadar kötü şeyler duyuyoruz ki maalesef, kendi yavrusunu öldüren hatta canice katleden anneler babalar. Duymak, görmek, bilmek bile istemiyorum. Dilerim böyle insanlar yok olur. Rabbim böylelerine çocuk vermesin inşallah! Yaşadıkları kötü şeylere bağlıyorlar yaptıkları caniliği. Kılıf uyduruyorlar bence. İnsan ne yaşarsa yaşasın savunmasız küçücük bedene nasıl olurda kıyar. Anneler babalar dua ederken bile Allah’ım seni kötü insanlardan korusun derken nasıl olur da evlat en büyük kötülüğü anneden babadan görür. 

Geçen gün gazetemizde çıkan haber çok üzdü beni aklım mantığım almadı, bir anne üç cocuğunu birden bıçaklamış, bıçaklamış da bunu nasıl yapmış boğazım düğümlendi. Onların yaşadıklarını düşünemiyorum belkide dünyada en çok güvendikleri insan (önce insan sonra anne demeye utanıyorum) kıydı canlarına. Onların acı çekişine nasıl katlandı, parmağına diken batsa canım yanar dediğimiz yavrularımıza nasıl kıydı. Üstelik kendini öldürebilmeyi başaramamış bile acaba bu veballe ve acıyla nasıl yaşayabilecek?

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI