Ufak Tefek Sürprizler - SEHER EREK

21 Mayıs 2021 Cuma 01:01

İnsan sevdiklerini sevindirmek ister. Sevdiklerimizin mutlu olması onlar kadar bizi de mutlu eder. Tahminim çoğunuz benimle aynı fikirdesinizdir. Hele de hiç ummadığımız anda yapılan sürprizler bence asla unutulmaz, hayatımızda ciddi mutluluklara yol açar. Bana yapılan sürprizleri asla unutamam çünkü hepsi de gerçekten hiç beklemediğim zamanlarda olmuştur. Bu yüzden beni daha da mutlu etmişlerdir.

Bence, fazla beklentiye girmek insanı daha fazla mutsuz eder, basit şeylerle mutlu olmayı bilmeli insan. Mesela geçtiğimiz gün çocuklarım çiçek toplayıp sürpriz yapmışlar bana. Mutluluğumu tarif edemem. Küçücük kalpleriyle sevgi dolular, mutlu olacağımı tahmin etmişler. Mutlu etmek onları bile mutlu ediyor. Mutlu etmenin yaşı yok demek ki.
Çocukluğumdan beri aileme kendimce küçük küçük sürprizler yapardım. Yüzlerindeki şaşkınlık beni çok mutlu ederdi. Galiba çocuklarım da benim gibi. Umarım hep böyle masum kalırlar.
Çalışma hayatım boyunca hep iyi insanlarla karşılaştım, çok iyi arkadaşlıklar edindim. Sürpriz yaptıklarım, bana sürpriz yapanlar oldu. Yani birbirimizi düşünüp, birbirimizin yüzünde birkaç dakikalığına da olsa tebessüm ettirmek için çabaladık. Zaten iyi ya da kötü sürprizlerle dolu şu hayatı bir an için bile olsa mutlulukla doldurmaktan daha iyi ne olabilir ki?

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI