17/25 ADANA SAHNESİ - SELAHATTİN SEKİN

18 Aralık 2017 Pazartesi 10:04

'17/25, yolsuzluk ve rüşvet operasyonu  kılıfı ile, seçilmiş hükümeti ortadan kaldırmaya yönelik bir darbe girişimidir.'

Bu cümleyi operasyonların yapıldığı tarihte Genel Yayın Yönetmeni olduğum Koza TV'de kurmuştum. 

O tarihte meslektaşım Nedim Soylu ile yaptığımız programlarda, henüz kimsenin konuşmaya cesaret edemediği günlerde, FETÖ'nün 17/25 darbe girişiminin karşısında durmuş, ünvanında 'Gazeteci' yazan FETÖ kalemşörlerinin hedefi olmuştuk.

Hatırlayın!

Yine o tarihte FETÖ'nün yayın organlarına 'İktidar, Yolsuzluğu "Paralel Yapı" Diyerek Kapatmak İstiyor' diye çarşaf çarşaf beyanat verenleri de gördük. Bu açıklamaları yapanlar Sayın Erdoğan'ın çıkışlarına rağmen makamlarda ağırlandılar, gazeteleri ziyaret edilerek 'sizinleyiz' mesajı kamuoyuna pompalandı. 

Bu satırları okuduğunuz Gazette Gazetesi İmtiyaz Sahibi İnci Gül, Meşk FM Yönetm Kurulu Başkanı İsmail Huyuklu,  Metro TV sahibi bendeniz Selahattin Sekin, Usta Gazeteci Nedim Soylu gibi bir kaç vatansever gazeteci dik durdu. Adana sahnesinde onurlandırılması gereken isimler bunlar. Bu isimlerden rahatsızlık duyanların karın ağrısının nedeninin inlerine girilmesi olduğunu elbette çok iyi biliyoruz.

Ve 17/25'in yıl dönümünde bir kez kayda geçsin diye yazıyorum;

'Adana FETÖ'nün laboratuarıdır'

17/25 Darbe girişiminin yıl dönümünde, ABD Adana Konsolosluğu ve çalışanlarının operasyonda nasıl rol aldıklarını da hatırlamak/hatırlatmak  gerek.

Yıl; 2014

Yer: Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası

Ziyaretçi; ABD Adana 2. Konsolosu JM Saxton Ruiz

ABD Adana 2. Konsolosu 17/25 sonrası seçilmiş Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'inlerine gireceğiz' diyerek FETÖcülere aman vermemesinden  çok rahatsız.

Konsolos Ruiz, gittiği her yerde  “Bu olaydan dolayı binlerce görevlinin yerlerinin değişmesi anlaşılır değil. 17 aralık olaylarında hukukun üstünlüğüne dair endişelerimiz oluştu” diye rahatsızlığını anlatmaya başlıyor.

Bugün 17/25'in bir ABD/FETÖ ortak yapımı olduğu ABD'de süren Türkiye'ye karşı kumpas davasında apaçık ortaya çıktı. O günlerde ABD Adana 2. Konsolosu'nun neden FETÖ'nün  polis üniforması giymiş teröristlerine sahip çıktığını bugün daha iyi anlıyoruz. 

ABD Adana 2. Konsolosu JM Saxton Ruiz'in FETÖcü polislerin yerlerinin değişmesinden rahtsızlık duyması,  FETÖ Teröristi eski polis Hüseyin Korkmaz'ın ABD'deki kumpas davasında tanık olması ve FBI'dan 50 bin Dolar yardım aldığını söylemesi, işlerin nasıl birlikte planlandığının önemli delili.

Unutmayın!

Devletimize, vatanımıza  yapılan en büyük ihanette Adana'da gerçekleşti. Türkmenlere yardım götüren MİT Tırlarının Adana'da durdurulması tesadüf değildi. Tıpkı ABD Adana 2. Konsolosu JM Saxton Ruiz'in 17/25'i yapan polis üniforması giymiş FETÖcü teröristlerin yerlerinin değişmesinden duyduğu rahatsızlık gibi.

Her olay bir plan dahilinde gerçekleşmişti. Finali şimdi ABD'deki tiyatroda yapmaya çalışıyorlar.

Hiç bir şey tesadüf değil.

Ve tıpkı ABD Adana Konsolosluğu'nda uzun yıllardır tercüman olarak görev yapan Hamza U.'nun terör örgütü PKK üyesi olduğunun anlaşılması gibi...

17/25'in yıl dönümünde Adana sahnesinde rol alanları bir yazıya sığdırmak elbette  mümkün değil. Vatan haini, FETÖ'nün medya teröristleri  Adem Yavuz Arslan, Emre Uslu, Mehmet Baransu, Tarık Toros'a Adana'dan bilgi ve destek verenleri de unutmadık. Bir kaç gün önce FETÖ medya teröristi Emre Uslu, vatanını sattığını apaçık yazdı. Peki ya ona ve Adem Yavuz Arslan ile Tarık Toros'a Adana'dan bilgi belge verenler? Bu ihanetin parçası değiller mi?

Bu nedenle olanları daima hatırlayacak ve hatırlatacağız. Çünkü tehlike henüz geçmiş değil.Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI