2023 Heveskârları - SELAHATTİN SEKİN

23 Ocak 2020 Perşembe 02:00

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ çıkışı ve ardından ağırlaştırılmış müebbet cezası alan FETÖ’cü Metin İyidil’in tahliyesi bir süredir geri planda kalan FETÖ meselesini yeniden gündemin birinci sırasına oturttu.

“Sincan’da yatan 40’ın üzerinde general var. Bu insanlara neden sormuyorsunuz? Yurtta Sulh Konseyinin sivil bölümü nerede? Çankaya’da mıdır, Bahçelievler’de midir, İstanbul’da mıdır… Neredeyse bulun diyoruz.” diyen MHP Lideri Bahçeli’nin bu çıkışı FETÖ ile mücadelede atladığımız bir noktaya işaret ediyor.

15 Temmuz gecesi ‘Yurtta Sulh Konseyi’ darbe girişiminde başarılı olsaydı kim Cumhurbaşkanı olacaktı?

Tankların arasında açılan koridordan geçip giden ve kahvesini yudumlayarak darbe girişimini seyreden kişi mi? Yoksa güvenli eve geçip geleceğe pusu atan mı?

‘Yurtta Sulh Konseyi’ darbe sonrası kime ne görev verecekti?

Mesela Adana’da kim Vali yapılacaktı?

‘Yurtta Sulh Konseyi’ Adana’da kimi belediye başkanı koltuğuna oturtacaktı?

Adana’da İlçe Emniyet Müdürü’nü dahi belirleyen ‘Yurtta Sulh Konseyi’ kimleri ilçe belediye başkanlığında tutacaktı?

O gece Saat 02.00'ye doğru darbenin başarısız olacağı artık anlaşıldıktan sonra 02:05’te ABD seçilmiş hükümetin yanında yer aldığını açıklamıştı. ABD’nin açıklamasının ardından burnunu çıkarıp ortaya çıkanlar kimlerdi? O saate kadar neredeydiler?

Bu soruların cevabının bilindiği kanaatindeyim. Ve zamanı gelince bizler de öğreneceğiz.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin verdiği mesaj bana göre buna işaret ediyor. FETÖ ile mücadelede yeni bir safhaya geçiliyor.  

FETÖ’CÜLER ADANA’DA OLUŞAN YENİ DÜZENDE ‘ADANA’YI BİZ DİZAYN EDECEĞİZ’ DİYORLAR

Evet, yanlış okumadınız!

FETÖ’nün Adana Medya Yapılanması elemanları etrafta cirit atıyor. Siyasiler adamların ayağına koşuyor. Sarmaş dolaş resimler veriliyor. Bu cesaretle çıktıkları yayınlarda geçmişteki gibi meydan okuyorlar.

Bir medya kuruluşu Adana’da FETÖ’nün propaganda merkezine dönüştürüldü. Bazıları da basamak…

‘Hadi canım sende!’ Dediniz değil mi?

O zaman biri bana açıklasın;

Nasıl oluyor da FETÖ’den ceza almış/yargılanmış kişiler (1 değil, 2 değil, 3 değil ‘kişiler’ diyorum) aynı medya kuruluşunda düğmeye basılmışçasına aynı anda arz-ı endam etmeye başladılar?

Hem de o kadar iddialılar ki ‘Adana’yı biz dizayn edeceğiz’ diyorlar.

Soruyorum;

PKK/PYD, DHKPC, DEAŞ vb terör örgütü mensupları kamuya açık yayın yapabilir mi?

Y-a-p-a-m-a-z-l-a-r

Peki, bunlar nasıl yapıyor?

FETÖ’cülere yardım ve yataklık yapan, onların okullarını ziyaret edip ‘Bakın bunlar cici insanlar’ diye manşet atanlar, FETÖ’nün üniforma giymiş polislerini ‘Kahraman’ ilan edenler, FETÖ’nün yayın organları kapanmasın diye Adana Adliyesi’nin önüne koşanlar, hatta uzanıp İstanbul’da FETÖ Medya karargâhının önünde poz verenler, ‘FG Rüşvet mi istedi’ diye köşe yazanlar,  ‘Firavun’un Sarayındaki Musa Fuat Avni’ kitabını yazan, Sabah namazları senası düzenleyen (namazı bile emellerine alet eden) şahısın yol arkadaşları ‘Devran dönüyor’ deyip meydan okuyorlar.

Evet, tüm bunlar oldu ve oluyor.

Hedefleri 2023!

Alttan alta ‘Erdoğan gidiyor’ diye korku yayıp kendilerine alan açıyorlar. Sadakati birkaç kuruştan ibaret olanlar da ‘Aman bana dokunmayan yılan bin yaşasın ’deyip seyrediyorlar.

İşte buraya yazıyorum;

Gezi kalkışmasında,

17/25 yargı darbe girişiminde,

MİT Tırları İhanetinde,

15 Temmuz hain darbe girişiminde,

Bu millet ‘Geldikleri gibi gidiyorlar’ diyenlere inat Erdoğan’ı yedirmemişti. Yine yedirmeyecek. 2023’te dışarıya çıkma hayalleri kuranların hevesleri yine kursaklarında kalacak.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI