ADANA İÇİN OMUZ OMUZA - SELAHATTİN SEKİN

4 Ağustos 2017 Cuma 00:26

Adana'nın kavurucu sıcaklarının  zirve yaptığı bugünlerde Ankara'da Adanalılar'ın verdiği birlik ve beraberlik görüntüsü içimizi serinletti. Kentte söz sahibi kim varsa birlik ve beraberlik içinde Ankara'da Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik başkanlığında bir araya geldi. 


Adana'nın dertleri ile dertlenen Adana'nın evladıdır Ömer Çelik. Kapısı her daim Adanalı'ya açıktır. Adana için projesi olan, çözülmesi gereken problemi olanın yanında oldu daima. 

Sayın Bakan ile yaptığım bir röportajda Adana için 'İstanbul'dan sonra en büyük metropol olacak' demişti. 

Ömer Çelik'in Adana'ya bakışı bu.

Adana'ya dair hayalleri bu kadar büyük. 

Oturduğu ofisin penceresinden Adana'ya bakanların bunu anlamalarını beklemiyoruz elbette. Üretmek ve paylaşmak yerine çelme takıp sadece 'ben' diyenlerin dünyası başka. 

Ömer Çelik, Dünya'dan bakıyor Adana’ya. Brüksel’den açıklıyor bir sonraki Avrupa Birliği toplantısının Adana’da yapılacağını...

Fark bu!

Bu nedenle öncelikle bu kentin yetiştirdiği bilgisi ile birikimi ile gururumuz olan Ömer Çelik'i iyi tanımak ve iyi anlamak gerekiyor. 

İşte bunun için Ankara’da verilen birlik ve beraberlik  görüntüsü umut vericidir.  

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik'in Adana Heyeti ile Ankara’da yaptığı toplantının ardından şu değerlendirmeyi yaptı;

“Birlik ve beraberlik içinde Adanamızın standartlarını yükseltmek için ortak akıl üretmeye devam edeceğiz. İnsanımızın yaşam kalitesini yükseltmek birinci hedefimiz” 

Mesele İnsan.
Yani Adanalı.
Yani Adanalı'nın daha iyi bir kentte daha konforlu yaşamasını sağlamak.
Ve Ömer Çelik diyor ki; BİZ BUNUN İÇİN VARIZ.

Adana heyeti kabinenin yeni üyesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'nu da ziyaret etti.  Bakan Jülide Sarıeroğlu'da Adanalı. Ve bu Adana için önemli bir kazanç. 

Şimdi diyeceksiniz ki bu ziyaretlerin sonuncunda Adana ne kazandı?

Yapılan toplantılarda Adana’nın daha da gelişmesi ve kalkınması, kentin mevcut projelerinin tamamlanması ile yeni projelerin desteklenmesi konusunda fikir birliğine varılması Adana açısından çok büyük bir kazanım. 

Sen-ben yok!

Biz var!

Adana var!

Çok büyük bir kazanım bu. Büyük bir fırsat. Bu fırsatı heba etmemeliyiz. 

Burada Adana Valisi sayın Mahmut Demirtaş'a da bir parantez açmak gerekiyor. Adana'da göreve başladığından bu yana deyim yerindeyse arı gibi çalışıyor. Yerinde durmuyor adeta. Adana'da birlik ve beraberliğin sağlanmasında katkısı çok büyük. 

Anadan’nın önünde çok büyük fırsatlar duruyor!

Un var, şeker var, yağ var!

Gelin hep beraber Adana'yı İstanbul'dan sonraki en büyük metropol yapmak için çalışmalıyız. Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI