AMİRAL GEMİSİ'NE HÜRRİYET! - SELAHATTİN SEKİN

26 Mart 2018 Pazartesi 09:17Hürriyet Gazetesi'nin içerisinde bulunduğu medya grubunun el değiştirmesi geçtiğimiz haftanın en önemli tartışma konularından biriydi.

Bu satış sıradan bir el değiştirme değildir.

Bir devrin kapanması anlamına geliyor.

Nasıl mı?

Medya grubunun 'amiral gemisi' olarak adlandırılan Hürriyet Gazetesi aslında bir azınlığın sözcüsü oldu daima. 

Hürriyet hiç bir zaman ülke insanının temsilcisi olmadı.

Jakoben azınlığın elindeki bu medya gücünün el değiştirmesine üzülenlerin, feryat figan etmelerinin elbette bir anlamı var.

Ülkesini, milletini, bayrağını seven insanları hakir gören anlayış 'Nasıl olur?' diye soruyor. Nefretle, üzüntüyle ve şaşkınlıkla...

Oldu işte!

Hem de bal gibi oldu.

Hürriyet ve bağlı olduğu medya kuruluşları hürriyetine kavuştu

Millileştirildi.

Amiral Gemisi'nin köşkünden rahmetli Özal ile  'Takunyacı' diye dalga geçenler, aslında ülke insanının yüzde doksanının sahip olduğu değerlere saldırıyordu. Dertleri hiç bir zaman ülke insanı olmadı.  Keza terör örgütünün militanlarını cici çocuk gibi göstermeye gayret edenlerin dertleri VATAN da olmadı...

Amiral Gemisi'nden milliyetçisiyle, muhafazakarıyla, alevisiyle, sünnisiyle ülke insanına yaylım ateş açanlar için deniz bitti.

Karargah düştü!

Onbinlerce kilometre öteden gelip 'Özgürlük ve demokrasi' maskesi ile oluk oluk kan akıtan emperyaller gibi, Türkiye'de de bir güç merkezi karşı tarafı 'yandaş' diye yaftalayıp kendisini objektif diye yutturarak gemisini yüzdürüyordu.

Acımadan, utanmadan an güçlü silahların kurşunundan daha ağır gelen manşetleri ile Türk insanına ve onun tercihlerine saldırılıyordu. Sandıktan çıkan  iktidarları devirip her daim kendi iktidarlarını ayakta tuttular. 

Onlara göre seçmeyi bilmeyen

Muafazakar,

Milliyetçi,

Dindar,

Türk insanının evlatları gazeteci dahi olamazdı. Onlar dışında tüm gazeteciler yandaş diye yaftalanıp aşağılanmalıydı.

Ve hep öyle yaptılar.

'Tarafsızız' dediler halkın gözünün içine baka baka taraftarlık yaptılar. Parti kimliklerini gizli gizli ceplerinde taşıyan sözde gazeteciler, kongrelerde heyecandan masaların üzerine çıkıp alkış tuttular.  Sonra utanmadan tarafsız gazeteci pozu vermeye devam ettiler.

Gelinen nokta bir devrin sonu!

Zulüm 2018'de bitti!

Yeniden diriliş devam ediyor...

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI