BAKAN ÇELİK VE İKİ YOL - SELAHATTİN SEKİN

4 Haziran 2018 Pazartesi 09:33

24 Haziran'da Cumhurbaşkanını ve Milletvekillerini belirleyeceğimiz ülke tarihinin en kritik seçimini yapacağız. Yapılacak seçimin ardından baştan aşağıya değişen sistem fiilen uygulanmaya başlayacak.

Bu gerçeğe rağmen Cumhur İttifakı'nın karşısında yer alan diğer ittifak, Parlamenter sisteme dönüş vaadinde bulunarak oy istiyor. Ve elbette seçmene bunu nasıl yapacağını söylemiyor/söyleyemiyor.

Millet İttifakı denilen benzemezlerin vaadleri de bir birlerini yalanlıyor. 

Seçmen, bir birine benzemeyenlerin ve her kafadan bir sesin çıktığı sözde ittifaka neden oy versin ki?

İstikrar mı?

Kaos vaad eden ittifak mı?

Sorunun cevabı çok nettir. Elbette güven ve istikrar.

Gelelim Adana'ya...

İyi Parti'nin mitingi merakla bekleniyordu. MHP'ye operasyon başarılı olamayınca partiye dönüşen ve yurt dışındaki FETÖ hainlerinin sosyal medya hesaplarıyla destekledikleri hanım, diğer kentlerde olduğu gibi  Adana'da da çuvalladı.

İyi Parti'nin mitingi fiyasko ile neticelendi. Miting alanında bulunan küçük kalabalığı çekim teknikleri ile büyük gösterme çabaları gerçeği gizleyemedi.

Bu arada gün geçmiyor ki FETÖ'nün yeniden yapılanma sürecinde yeni bir organizasyonu ortaya çıkmasın. FETÖ'nün ‘hijyen/ışık’ adı verilen ve hiç deşifre olmayan yeni yapılanmasını Adana Emniyeti deşifre etti.  Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız ve ekibini kutlamak gerek.

FETÖ'nün  ‘hijyen/ışık’  evinde kim yakalandı dersiniz?

İYİ Parti Çukurova İlçe Gençlik kolları Başkanı!

Yakalanan İyi Parti Çukurova İlçe Gençlik Kolları Başkanı aynı zamanda ‘hijyen/ışık’  evinin sorumlu ağabeyi.

Şaşırdık mı?

Elbette hayır!

***

Adana'da AK Parti cephesinde Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik ile  milletvekili adayları sahada gece gündüz demeden halkla bir araya geliyor.

Özellikle AB Bakanı Ömer Çelik'in sahaya inmesi ile teşkilatta moral motivasyon artmış görünüyor.

Bakan Çelik'in, sahaya indiği gün  Adana'nın Yumurtalık ilçesi Yeşilköy mahallesinde vatandaşlarla buluşması ve  iftarını cemevinde yapması önemli mesajlar içeriyor.

'Sevgili dedemizin bize çağrısıyla, bizde davete icabet ettik ve ben sizin bakanınız olarak size ikrar vermeye geldim. Allah bizi bir birimizden ayırmasın. Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. Size ikrar veriyorum ki, bu yoldan hiç bir zaman ayrılmayacağız.' diyerek konuşmasına başlayan Bakan Çelik'in önemli mesajlar içeren çocukluğundan verdiği bir örnekle yazıyı bitirelim.

''Ben çocukken bir büyüğümüz bana şunu öğretmişti. Demişti ki hayatta iki tane yol vardır. Üçüncü bir yol yoktur.

Birincisi yaşamaya değer iki yoldan birincisi Hz. Hüseyin efendimizin yoludur. İnsan demişti, ya Hz. Hüseyin gibi hakikat yolunda yürümeli ve hayatını hakikate feda etmeli. İkinci yol demişti,  hakikate kendini feda eden Hz. Hüseyin'in peşinden giden Hz. Zeyneb'in yoludur.

Dolayısıyla ya hakikat için yaşarsın, yada hakikat için kendini feda edenlerin peşinden gidersin. Üçüncü bir yol yoktur. Üçüncü yol hepimizin kaçması gereken Yezid'in yoludur.

Bizim kardeşliğimiz, bizim birliğimiz beraberliğimiz başkalarının tanımlarına muhtaç değil. Başkalarının izahlarına muhtaç değil. Yaşayan, hergün hissettiğimiz her nefesle birlikte içimizde duyduğumuz bir kardeşlik. Bunun siyasetle de ilgisi yok. Biz biriz ve beraberiz''

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI