Burası Adana, Pensilvanya Değil! - SELAHATTİN SEKİN

12 Aralık 2019 Perşembe 00:04

FETÖ/PDY militanları girdikleri kabın şeklini alırlar ve buldukları her fırsatı değerlendirirler. Pişman olan FETÖcü yoktur.

Örnek mi?

Adana’da FETÖ’nün kapatılan yayın organının muhabiri FETÖ ADANA MEDYA YAPILANMASI DAVASI’nda gözaltına alınanalar arasındaydı. Mahkemeye çıkarıldı ve tutuklandı. Uzun süre cezaevinde kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Sonra ne oldu biliyor musunuz?

FETÖ Militanı A.Ö üzerinde 3 Milyon Lira ile yakalandı.

Örgütün, A. Ö’ye 3 Milyon Lira verdiği ve bu paraları örgütün üyelerine dağıtmasını istediği ortaya çıktı.

Anlayacağınız adam içeride yatarken tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalıyor sonrasında yaptığı ilk iş FETÖ’ye hizmete devam etmek oluyor. 

İşte bu nedenle altını bir kez daha çizerek buraya yazıyorum; PİŞMAN OLMUŞ FETÖCÜ YOKTUR.

Şaşırdığınızı ve ‘Bu FETÖcü tutukluyken neden serbest bırakıldı?’ diye sorduğunuzu biliyorum. Haklısınız! Ancak yasalar böyle. Tutuklu yargılanırken beli bir süre içeride yatan kişiler yattıkları süre göz önünde bulundurularak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılıyorlar.

Yani bu zanlılar beraat etmiş olmuyor. Çevrelerine ‘Beraat ettim. O nedenle çıktım’ deseler de aslında gerçek farklı.

Hayret edilecek olaylar ve gariplikler bunun sınırlı değil elbette.

FETÖ/PDY’den ceza alan ve cezaları henüz onaylanmadığı için dışarıda gezen FETÖ/PDY elemanları var. Bunlar da kaldıkları yerden örgütsel faaliyetlerine devam ediyorlar. Bunların arasında yine FETÖ ADANA MEDYA YAPILANMASI DAVASI’nda ceza alan FETÖ Kalemşorları var. Ve kalemlerini ‘Mevcut iktidara muhalifiz’ söylemi üzerinden dolaylı olarak FETÖ’ye hizmet için kullanıyorlar.

Bu yolla kamufle oluyorlar.

Ya da olduklarını zannediyorlar.

Öyle ki hayretler içerisinde izliyorum. Siyasinin biri geliyor diğeri gidiyor. Türbe misali adamlar. Muhalefet kanadındaki siyasileri anlarım. Ki liderleri de benzer şekilde FETÖ’ye dolaylı sahip çıkıyor. Adana Uğur Mumcu Meydanı’nda FETÖcüleri isim, isim saymış ve meydanda toplananlara ‘Burada!’ dedirttirmişti. Lideri böyle olan siyasinin tüy dikmesi şaşırtıcı değil.

Peki ya Cumhur İttifakı kanadındaki siyasilere ne demeli?

Karşısına oturdukları kalemşorlar FETÖ’den ceza alan adamlar. Nasıl oluyor da onlarla bir araya gelmekte bir sakınca görmüyorlar?

İzahı ne?

İki yol var;

Ya ‘bilmiyordum’ diyecek ya da ‘Kardeşim ben ceza almış olsa da arkadaşımla resim vermekten kaçınmam. Arkadaşlarımı satmam’

Her iki cevapta söz konusu SİYASİLERİ kurtarmıyor. Cumhur İttifakı’nın bileşeni olan ve liderine her fırsatta SADAKAT gösterdiğini ballandıra, ballandıra anlatan bu SİYASİLER FÖTÜcüleri nasıl muhatap alabildiklerini açıklamalılar.

Bu satırların yazarı yerel seçimde Cumhur İttifakı’nın adayı olan bazı siyasileri televizyon programına davet etti. O siyasiler dolaylı olarak haber gönderdiler, ‘FETÖ’den ceza alan bazı dostlarımız var. Selahattin Sekin’in FETÖ ile mücadelesi ortada. O’na konuk olur isek dostlarımız bize kızar’ deyip gelmediler.

Şimdi aynı SİYASİLER, FETÖ’nün kalemşorlarına yol açıyorlar. Onları FETÖ’ye rahat hizmet etsinler diye legal hale getirmeye çalışıyorlar.

Benimle görüntü vermekten korkanlar FETÖ’cülerle görüntü vermekten korkmuyorlar.

Sosyal medyadan LİDERE SADAKAT mesajları atan ve DAVA adamı olduklarını yazan bu SİYASİLER Adana’da değil de Pensilvanya’da yaşadıklarını zannediyorlar.

Yanılacaklar!

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI