Çılgın Türkler ve Çılgın Mucit Elon Musk - SELAHATTİN SEKİN

13 Kasım 2017 Pazartesi 11:30


 

Atatürk sevgisi üzerinden yapılan tartışmaları duyup okudukça, kitlelerin bir anda nasıl ayrıştığını, nasıl kamplara bölünerek bagajlarında bulunan her şeyi birbirine fırlattığını görüp şaşırmamak elde değil.

Başkalarına gerek yok. Düşmanlık konusunda birbirimize yetiyoruz.

-Atatürk'ü çok seviyorum

-Hayır! En çok ben seviyorum.

-Yalan söylüyorsun, takiye yapıyorsun!

Ölçü ne?

Ölçüyü koyan yok!

Evde, sokakta, kahvede ve  hepsinden daha fazla sosyal medyada 'Atatürk Sevgisi' tartışılıyor. Tartışma derinleştikçe 'Kim Atatürkçü kim değil?' noktasına taşınıyor.

Millet olarak en iyi yaptığımız iş tartışmak. Üzerimize yok!

Çalışmaya gelince iş beğenmeyiz. İş bulduğumuzda da 'Salla başnı al maaşını' modunda akşam ederiz. Sonra da vatan millet Sakarya.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk “İstikbal göklerdedir. Göklerini koruyamayan uluslar, yarınlarından asla emin olamazlar” demiş.

Havacılık konusunda ilk adım 16 Şubat 1925 yılında Türk Tayyare Cemiyeti adıyla atılmış. Harf devriminden sonra bu kuruluşun adı Türk Hava Kurumu (THK) olmuş.

Sonra?

Sonrası yok!

Hala bir uçağımız bile yok!

Göklerin emniyeti çok önemli. Hakimiyet uzaydan başlıyor. Buradan hareketle ilk uyduyu 1957'de uzaya gönderen Rusya olmuş. Üzerinden tam 54 yıl geçtikten sonra bugün 'Atatürk'ü sevmiyorlar, takiye yapıyorlar' diye suçlananlar, 2011 yılında ilk uyduyu uzaya göndermişler. Üçü haberleşme, üçü gözlem olmak üzere toplamda uzayda 6 uydusu bulunan Türkiye, uydusu bulunan 30 ülkeden biri konumuna yükselmiş.

''Göklerini koruyamayan uluslar, yarınlarından asla emin olamazlar” diyen Gazi Mustafa Kemal'in sözünden hareketle kendi hava savunma sistemimiz için bugünlerde Rusya'dan S-400 alıyoruz. Peki 'Atatürk'ü en çok seven, en samimi seven' iddiası ile hareket eden anamuhalefet bu meseleyi hangi argüman üzerinden eleştiriyor?

'Kendi hava savunma sistemimizi kendi mühendislerimiz neden üretmiyor? Biz iktidar olunca kendimiz üreteceğiz' diyebiliyorlar mı?

Diyemiyorlar!

NATO kafası ile eleştiriyorlar.

NATO kafadan Atatürkçü olur mu? diye sorup cevabı okuyucuya bırakarak 'Atatürk'ü kim daha çok seviyor?' sorusunun cevabına dönelim.

Geçtiğimiz hafta 'Çılgın mucit' lakaplı Elon Musk Türkiye'ye geldi. Anıtkabiri ziyaret etti. Atatürk hakkında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar gündem oldu. Ardından Türkiye ile önemli anlaşmalar yaptı. Elon Musk kuruluşu olan SpaceX ile yapılan anlaşmanın gereği olarak 2021'de Türk mühendislerinin üreteceği uydu uzayda yörüngede olacak. Yani yerli uydu için biraz daha bekleyeceğiz.

Teknolojik altyapımız ortada!

Hiç kimse kusura bakmasın, bence Atatürk'ü en çok seven ve sözünü dinleyen kişi 'Çılgın mucit' Elon Musk. Adam Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün “İstikbal göklerdedir'' sözünü dinleyip çalışmış. Yerde elektirikli otomobil, uzayda roketlerle kargo taşımacılığı. Daha ilerisi Mars'ta koloni kurmak. 

Biz çılgın Türkler ne yapmışız?

....?

Öyle kuru kuru sevgi olmuyor!

Sevgi emek ister!

Sevdiğinin sözünü yere düşürmemeyi gerektirir.

Türkiye'yi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine çıkaran ve öteye taşımaya çalışanların ayağına 'Atatürk maskesi takarak' çelme takmayı bırakın.

Atatürk'ü ve onun en büyük mirası olan Cumhuriyeti sevmenin ve dahi korumanın yolu çalışmaktan geçer.

Gerçek Çılgın Türkler, sahte Atatürkçülerin ayaklarına taktığı prangalardan kurtuldular. Atatürk'ün sözünü dinleyip şimdi icat üstüne icat yapıyorlar.

 

 

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI