DAVA İÇİN TEMİZLİK ŞART - SELAHATTİN SEKİN

20 Kasım 2017 Pazartesi 10:28

Değişim

Yenilenme

ve Dava...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başarısının sırrı işte bu üç kelimede.

Daha önce de yazmıştım, Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Değişim' derken dönüp koltuğuna bakanlar ne dava adamı olabilir ne de nefer.

Bulunduğu makama kendi iradesi ve çabası ile geldiğini zannedip neferleri hakir görenler, kısa vadede kazanıyor gözükebilirler lakin uzun vadede kaybettikleri tecrübe ile sabittir.

2002'den bu yana kimler geldi kimler geçti?

Dava adamları ve davanın neferleri her daim hatırlandı ve var oldu. Akisi tutum sergileyenlerin bugün kimse adlarını bile hatırlamıyor.

Elbette yazdıklarımıza burun kıvıranlar oldu/oluyor. Yazıp çizdiklerimizi tehlikeli eşiği göstermek olarak değilde hasmane tavır gibi görenler de. Oysa dost acı söyler.

Yıllar önce bir dost demişti ki;

-'Senin benim güvenmediğimize halk neden güvensin ki? Bir güven sorunu var'

Bende cevaben;

-'Adamları senin benim tanıdığımız kadar halk tanımıyor ki!' demiştim.

Dostun cevabı okkalı bir tokat gibiydi.

-'Asıl felaket bu ya! Halkın tanımdığı adamların o koltuklarda ne işi var?'

Kapak gibi cevap!

Halkın tanımdığı adamların adını şimdi biz bile unuttuk. Anmaz olduk. Yok olup gittiler.

Acı son!

Şimdi 'Demiştim' demenin de hiç bir faydası yok.

Zor zamanlardan geçiyoruz. Tarihi günler, aylar yaşıyoruz. 2019'a giderken Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Bahçeli tarihe geçecek adımlar atıyorlar. Meseleye koltuk ve makam üzerinden bakanlar gaflet içinde. Kişisel ikballeri üzerinden yaşananları değerlendirenlerin Vatan umurlarında değil. Varsa yoksa cepleri ve makamları!

Yeniden bir Kurtuluş Savaşı verdiğimizin farkına varmak için daha ne gerekiyor? Ülkenin bölünüp parçalanması mı lazım? Düşamanın ülkeyi işgal etmesi mi gerek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan elbette partisindeki sorunun/sorunluların farkında ve bu nedenle önce evinin önünü temziliyor. Attığı adımlar şaşkınlıkla izleniyor.

MHP Lideri Devlet Bahçeli'de partisinde benzer adımlar attı. Teşkilatlarını hainlerden temizledi. MHP'ye karşı çekilen operasyonu boşa çıkardı. MHP'ye çekilen operasyon aslında Türkiye'ye çekilmişti. Sayın Bahçeli'nin gördüğünü göremeyenler sağa sola savruldu. DAVA'dan koptular, kişisel ikballerinin peşine takıldılar. Gün gelecek onların adlarını da kimse hatırlamayacak.

Bugün AK Parti ve  MHP Milli damarı temsil ediyor. Günlük poltik kaygılar bir tarafa bırakıldı. Ülkenin bekası için birlikte emperyalizmin karşısında omuz omuza bir duruş sergileniyor.

Peki ya diğerleri?

Hatırlayın!

'Türkiye IŞİD'e yardım ediyor' diyen bir koro vardı. Ülkesini suçlayan o haninler nerede?

O koro, ABD'nin PYD/YPG ile iş birliği yapıp DAEŞ militanlarını burnu kanamsın diye tahliye ederken neden sessiz?

Neden 'ABD IŞİD'e yardım ediyor' diye ortalığı inletmiyorlar?

MHP Lideri Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, açık açık ABD'nin terörle işbirliğini sorgularken diğerleri neden susuyor?

NATO kafa Atatürk'e ve Cumhurbaşkanı'na saldırdı. Varlıklarını emperyalizme uşaklık yapmakla sürdürenler konuşamıyorlar.

Atatürk'ün kurduğu bağımsız Türkiye'yi Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Bahçeli temsil ediyor. Diğerleri hala maskelerinin düştüğünün farkında değil.

İşte bu nedenle,

Temizlik şart!

Önce işi gücü bünyeyi parçalamak olanlardan kurtulmalıyız. Bünyeyi arındırmalıyız. Bu savaş ancak böyle kazanılır. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI