Emperyalizmin kucağında sosyalizm arayışı! - SELAHATTİN SEKİN

12 Şubat 2018 Pazartesi 10:16

Ölümün kol gezdiği, oluk oluk müslüman kanının aktığı, her gün toprağa düşen şehit haberlerinin geldiği zor günlerden geçiyoruz. Bu satırları ay yıldızlı bayrağımız altında, güven içinde ve en önemlisi özgürce yazabiliyorum.

Emperyalizme karşı dik duran son kalenin adıdır Türkiye!

Emperyalist vampirlerin her saldırısını püskürtmeyi başaran son kaledir.

Demokrasi ve daha fazla özgürlük maskesi ile yürütülen operasyonlarla Türkiye,  bir Afganistan, bir Irak, bir  Suriye yapılmak istendi. Çok şükür başaramadılar ve başaramayacaklar.

Dışarıdan gelen saldırılara karşı hiç endişem yok. Evelallah hepsinin üstesinden geliriz. Kapının kilit tutması için içeride devşirdiklerine dikkat etmek gerek. Emperyalizmin süslü yalanlarına kananları uyandırmak gerek.

Türkiye Zeytin Dalı Harekatı ile Afrin'de operasyon yürütüyor. Karşısında Emperyalizme uşaklık eden terör örgütleri var. Marksist, Leninist damardan beslendiğini söyleyen, bu politikaların savunuculuğunu yaptığını/yapacağını vaat eden örgütler Emperyalizmin kucağında onlar adına savaş veriyor.

Ne yaman çelişki!

Kominizm'i, Sosyalizm'i savunan bu yapılar Emperyalizme karşı halkların özgürlüğü için savaştıklarını iddia ediyorlar.

Yalan!

Süslü cümlelerle kandırıyorlar. 

'Özgürlük, daha iyi yaşam, daha fazla demokrasi, hakça paylaşım' gibi süslü yalanlara kananlara da sormak gerek; 'Madem Sosyalizm ve Kominizm rehberliğinde halkların özgürlüğünü savunuyorsunuz o halde Amerikan emperyalizmi için Suriye'de neden savaşıyorsunuz?'

Emperyalistler sahip oldukları silah ve medya gücüyle inanılmazı başarıyorlar. Emperyal niyetlerini kamufle edip normal şartlarda kendilerine düşman olması gereken yapıları emperyal hedefleri için savaştırıyorlar.

Kızıl yıldız altında Amerika'ya uşaklık olacak şey mi?

Ama oluyor!

Ortadoğu'da Amerikan Emperyalizmi için savaşırken kızıl yıldızlı bayrak ile ahmakları kandırıyorlar.

Coni için ölen Marx ve Leninciler!

İçeride de 'Türkiye Afrin'e girmemeli' diyen ABD gibi 'Sakın ha! Afrine girme!' diyenler de Sosyalizmin sözde savunucuları.

Sadece bunlar mı Emperyalizme uşaklık edenler!

Elbette değil!

'Afrin' e girersin ama çıkamazsın' diye esip gürleyen din adamı kisvesi ile kendini pazarlayan şarlatan da aynı şeyi söylüyor. Takıyor din maskesini, Kuran ve Allah diyerek kandırdığı topluluğa cümlenin bir yerinde zehri enjekte ediyor.

Şeytan'ı bile çırak çıkarır bunlar!

Bunların en büyükleri şimdi Pensilvanya'da Emperyalizmin kucağında tatmin oluyor.

“En büyük düşman, düşmanların düşmanı, ne falan ne de filan milletler. Bilakis bu, adeta her tarafı kaplamış ve saltanat halinde bütün dünyaya hakim olan kapitalizm afeti ve onun çocuğu olan emperyalizmdir.” diyen Atatürk'e rağmen Atatürk ile kandırıp emperyalizme uşak toplayanları da unutmamak lazım.

Atatürk'ün dönemin en hızlı emperyalisti Mussolini için söylediği söz ise gerçekten ibret vericidir.

“İnkılabımızın tam dönüm anında topraklarımıza göz dikerek saldırmak isteyen düşmanın, dini ele alarak birçok fitne ve fesatla halkı kandırmaya kalkıp, türlü entrikalar çevirmekten çekinmeyeceği de muhakkaktır. Biliyor musunuz ki Mussolini peşindekilerle buraya gelirse nasıl gelecektir? Önünde dervişler, hacılar, hocalarla gelecektir. Din adamlarını elinde silah olarak kullanacaktır.”

O günün şartlarında Atatürk'ün söylediği yukarıdaki sözününü gelin günümüz için canlandıralım.

İşte Amerikan emperyalizminin lideri Donald Trump ve önündekiler;

Din maskeli Fetullah Gülen terör örgütü,

Kızıl Yıldız bayraklı PKK, PYD Terör örgütü ve  savunucusu HDP,

Halkı Atatürk ile kandıran solcu maskeli cambazlar, vb... Listeyi çoğaltabilirsiniz.

Sonuç olarak,

Yeniden bir kurtuluş savaşı verdiğimizi biliyoruz. Cambaza bakmıyor oynanan oyunu görüyoruz.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI