EN BÜYÜK VEFASIZ! - SELAHATTİN SEKİN

30 Nisan 2018 Pazartesi 09:26Ana Muahalefet Partisi başta olmak üzere Cumhur İttifakı'nın karşısında yer alan partilerde 'Abdullah Gül' ismi üzerinde ittifak yapma çabaları günlerce sürdü. Kamuoyu tüm yaşananlara şahitlik etti. 

Başta CHP olmak üzere muhalefet,  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 'devirecek' adam ümidiyle Abdullah Gül'ün peşine düştü.

Onlar sözüm ona kulis bilgilerini kamuoyuna pompalayıp algı oluştururken Abdullah Gül hep sustu.

Onun adına konuşanlar konuştukça konuştu, coştukça coştu!

Abdullah Gül yine sustu!

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu dahi çıkıp '"AK Parti'nin almış olduğu karar benim de kararımdır ve AK Parti'nin adayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, hepimizin adayıdır." dedi.

Lakin Abdullah Gül yine sustu!

'Kardeşim Abdullah' diyen Erdoğan, dünyalık anlamda gelinebilecek tüm makamlara Gül'ün gelmesini sağladı. Buna rağmen gelinen kritik süreçte Abdullah Gül susmaya devam etti.

'Yok canım! Yapmaz böyle bir vefasızlığı' diyenlerin aksine düzenlediği basın toplantısında  insanların gözünün içine baka baka  'Toplumun büyük bir kesiminden böyle bir talep olursa gerekeni yaparım.' demiştim. Temel Bey'in çabalarını takdirle karşılıyorum. Temel Bey'in çabaları sonrası geniş bir mutabakat  ortaya çıkmamıştır. Bu nedenle adaylığım söz konusu değildir.' dedi.

'Geniş bir mutabakat  ortaya çıkmamıştır' ne demek?

Durduğun yer neresi?

Kendisine 'Kardeşim Abdullah' diyen adama karşı geniş bir mutabakat oluşmadığı için aday olmayacağını açıklayan Abdullah Gül, toplum vicadında 'EN BÜYÜK VEFASIZ' olarak kayda geçmiştir.

Abdullah Gül'ün 28 Nisan açıklamasının ardından fotoğraf zihinlerde hiç bir kuşkuya yer bırakmayacak şekilde netleşmiştir. Reis'in sırtına bir hançer daha saplanmıştır.

'Eski de olsa bir Cumhurbaşkanı'na çok ağır yükleniyorsun' diyenler Sayın Gül'ün aşağıdaki cümlelerini bir kez daha okusunlar.

-Barışa ve huzura ihtiyaç varken, daha çok kutuplaşma ve kaygı ortamı var

-Ekonomik sorunların da ciddi boyutlara ulaştığını görüyoruz.

-Türkiye için neyin daha iyi olduğunu konuşmaktan çok siyasi manevralar, kişiler üzerinden saldırılarla meşgulüz

-Türkiye pozitif bir gündem içerisinde değil.

-Temel Bey'in çabaları sonrası geniş bir mutabakat  ortaya çıkmamıştır. Bu nedenle adaylığım söz konusu değildir.

Yukarıdaki bu sözlerin sarfedilmesinin ardından halk 'Böyle kardeş olmaz olsun' diyor. Bu vefasızlığı yapandan kardeş olamaz.

Yol arkadaşı hiç olmaz!

28 Nisan vefasızlığın tescillendiği tarih olarak kayda geçti.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI