FETÖ’nün Şeytanlaştırma Projesi - SELAHATTİN SEKİN

27 Aralık 2019 Cuma 10:28

17/25 FETÖ yargı darbe girişiminin yıldönümü geride kaldı. Bu vesile ile geriye dönüp geçmişte neler olduğunu hatırladık.

A Haber’in bu konuda yaptığı ‘17/25 Aralık Millete Operasyon’ belgeselini taktir etmek gerekiyor. Gerçekten güzel hazırlanmış. Emeği geçenleri kutluyorum.

Hep söylüyorum;

Hatırlamak iyidir!

Hatırlarsanız pusuya yatmış düşmanın neler yapabileceğini öngörür tedbir alırsınız. Ama unutursanız tarih tekerrür eder. Hatırlamak ders çıkarmanızı, unutmak yıkılıp gitmenize sebep olur.

Tam bu noktada şunu hatırlatalım,

Silahlı terör örgütü olmanın yanında FETÖ, aynı zamanda bir istihbarat örgütüdür. Dolayısıyla hafife alıp yeniden sızmaları önlemezseniz virüs bünyeyi yeniden ele geçirir.

FETÖ’nün kripto elemanlarının sahaya yeniden çıkışı ve her kesim ile diyalog kurması, şirin görünme çabalarının yeni olmadığı, klasik bir FETÖ taktiği olduğunu söylediğimizde bize ‘Paranoyak’ muamelesi yapılması da bir FETÖ projesidir.

Ve şimdi hedefte dershaneler konusu, Gezi Parkı, 17/25 ve 15 Temmuz darbe girişimi de dahil söz konusu süreçte çizgisini bozmadan mücadele veren adamlar vardır. Şimdi FETÖ’nün kripto elemanları, elif gibi dik duran Vatanı ve Milleti için mücadele veren bu adamları ötekileştirme ve şeytanlaştırmaya çalışıyor. Proje ‘Bunlar paranoyak, her taşın altında FETÖ arıyorlar. Herkesi FETÖ’cülükle suçluyorlar’ diyerek yürütülüyor.

Farkındayız!

Mücadelemiz sürecek.


ADANA’DA SEL FELAKETİ VE TEMSA

Adana’da son yılların en büyük felaketlerinden biri yaşandı. 3 gün boyunca aralıksız yağan yağmur sele neden oldu. Kışın bu günlerinde evleri su basan vatandaşlar perişan. Kentin alt yapısının yetersizliği bir kez daha gün yüzüne çıktı.

Elbette faturayı sadece bugün koltuğu işgal edenlere kesmek doğru değildir. Eksikleri, yanlışları ve bugünün yöneticilerinin yapmadıklarını zamanı gelince konuşuruz. Ancak şimdi yaraları sarma vaktidir.

AK Parti Genel Bakan Yardımcısı Ömer Çelik, yaşanan felaketin yaralarının sarılması, tedbirlerin alınması için ilk dakikadan itibaren gerekli girişimleri başlattı. İlgili bakanlıklar devreye soktu. Dün Çevre ve Şehircilik Bakanı Adana’daydı. İncelemelerde bulundu ve süratle gerekli tedbirlerin alınmasını sağladı.

Özellikle Adana Havalimanı’nda ve incelemeler sırasındaki verilen resim karesi önemliydi. Başta Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar olmak üzere tüm belediye başkanlarının ayrımsız Bakan Kurum ile birlikte bir araya gelmesi memnuniyet vericiydi. Yaraların sarılması için iktidarı ile muhalefeti ile bir ve beraber olmak bize yakışandı. Ve yakışan yapıldı.

Sel felaketi öncesi Adana gündeminde TEMSA vardı. Felaketle birlikte özellikle muhalefet partisinin ilgisi bu alana kayınca TEMSA aniden unutuldu. Adanalı felaket ile uğraşırken TEMSA cephesinde yeni gelişmeler yaşandı. TEMSA, geçici konkordato alarak borçlarının yeniden yapılandırılmasını talep etti.

TEMSA’dan yapılan açıklamada ‘hızla üretime başlayarak, tüm yan sanayi ve bayilerimizin de desteği ile satışlarımıza ve ihracatımıza hızla devam ederek markamızı koruyacak, ürün geliştirmeye devam edebilecek ve en önemlisi kartların yeniden dağıtıldığı elektrikli otobüs dünyasındaki yerimizi pekiştirebileceğiz. Tüm bunlar sayesinde daha önce ödemeye başladığımız borçlarımızı sağlıklı ve planlı bir şekilde ödeyerek bankalarımıza karşı sorumluluklarımızı da yerine getirme imkanına da kavuşmuş olacağız.’ denildi.

Yani aslında sel felaketi öncesi Adana’da estirilen TEMSA fırtınasının nedeni ortaya çıkmış oldu. Kamuoyu baskısı oluşturuldu TEMSA’nın rahat rahat konkordato alması sağlandı.

TEMSA’nın Adana sahnesinde olup biten şovdan ibaret. Perde gerisinde yaşananlar ortaya çıkacaktır. Ve çıktıkça şov yapanlar elbette yine utanmayacaklardır.


Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI