FİTNE KAYBETTİ! - SELAHATTİN SEKİN

10 Nisan 2018 Salı 15:20

Geçtiğimiz haftanın en önemli gündem maddesi iş dünyasının yaptığı seçimlerdi. Adana'da oda seçimleri bir çok gündemin önüne geçti.

Adana Sanayi Odası

Adana Ticaret Odası

Adana Ticaret Borsası

ve Adana Organize Sanayi Bölgesi

Bu kuruluşlar kentin ekonomisini temsil eden dört sacayağı. Bu dört kuruluşun uyum içinde hareket etmesinin doğurduğu sinerjinin kente  kazanım olarak döndüğü geçen dönem yapılan işlerle ortaya konuldu.

Kavganın kimseye fayda sağlamadığı, akisen kaybettirdiği tecrübeyle ortada.  Adana'nın çöpe atılan otuz yıllık geçmişi ders niteliğinde. Kavgadan kazanan sadece küçük rant grupları oldu. Ve elbette siyasi olarak kenti otuz yıl boyunca yöneten zihniyet hep kazandı, Adana kaybetti.

Kıskanarak ve imrenerek baktık Gaziantep'e, Kayseri''ye ve dahi Konya'ya...

Milletvekilleriyle, Belediye başkanlarıyla, oda başkanlarıyla lobi oluşturan kentleri hep kıskandık. Onlar bir ve beraber olup yaşadıkları kentleri üst ligle taşırken, biz Adanalılar kavga edip durduk. Biz kavgaya tutuşup bir birimizin gözünü oyarken, kentleri için lobi oluşturanlar atı alıp Üsküdar'ı geçti.

Şimdi Adana bir şans yakaladı!

Adana batarken kendisi daima yukarı çıkan siyasi ve ekonomik düzen yıkıldı. Artık Adana için birlikte hareket eden siyaset ve bir iş dünyası var. Birlikte hareket eden yerel yönetimler var. Bu birliktelik Adana için kazanç.

Artık mazeret yok.

İstanbul'dan sonra en büyük metropol olma potansiyeli ve hedefi olan Adana, kentin ekonomisini ayakta tutan dinamiklerin birlikteliği ile konulan hedefe ulaşabilir.

Sanayi Odası'nda Başkan Zeki Kıvanç,

Adana Ticaret Odası'nda Başkan Atila Menevşe

Adana Ticaret Borsası'nda Başkan Şahin Bilgiç,

Adana Organize Sanayi Bölgesi'nde Başkan Bekir Sütçü güven tazeledi.

Fitne merkezleri çok çalıştı. Bir kısım medya ve sosyal ağlar üzerinden iftira kampanyaları yaptılar. Adana'da yıkılan düzenlerini ele geçirip yeniden inşaa etmek için her yolu denediler.

Başaramadılar!

Fitnenin ördüğü çorap kendi ayağına dolandı.

Fitne kendi kazdığı kuyuda boğuldu.

Kazanan Adana oldu.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI