FOX'un Cambazı ve Geniş Mideliler! - SELAHATTİN SEKİN

15 Ekim 2018 Pazartesi 10:18

Adana'da bir dolmuş Yüreğir'den son durağına doğru ilerliyor. İki hanım aralarında sohbet ediyor. Biri diğerine hararetli hararetli bir şey anlatıyor. Kulak kabartınca bir hanıma yakışmayacak üslupta Cumhurbaşkanı'na ağız dolusu hakeretler ettiğini duyuyorsunuz. Eleştiri elbette mümkün ama hakaret asla olmamalı.  'Ver Papazı al kızı.. Bize b... yediriyor biz hala onu seçiyoruz' diyor hanımefendi (!)

İki hanım sohbet ediyor dedik ya asıl mesele ikincisinin kimliği!

Çok özel bir kamu kuruluşunda çok özel bir yöneticinin özel kaleminde görev yapıyor. Muhatabını sürekli onaylayan hanımefendi 'Hiç bir şeye ses çıkarmıyorum. Zaten tayinimi isteyeceğim'  diyor. Yol boyunca demedikleri kalmıyor...

Onları dinleyen ve bana aktaran kişi edebinden susuyor. Çünkü cevap verse bir türlü vermese bir türlü. Ve susmaya karar veriyor. Çünkü karşısındakinin ağzının bozukluğundan ürküyor.

Etrafa çamur sıçratacak cinsten bir kadına ne söyleyebilirsiniz ki?

Bu kin ve nefreti ekenler ve onların bu kin ve nefretini FOX TV gibi kanallardan körükleyenlerin Adana'da gördüğü ilginin yanında yukarıdaki mesele teferruat kalıyor. Adam her sabah laf cambazlığı ile FOX TV ekranlarından küfrediyor birileride 'Gel bizim leziz yemeklerimizden tat' diye davet gönderiyor.

Ya onunla resim çektirme yarışına giren bazı siyasilere ne demeli?

Hani siz Cumhurbaşkanı Erdoğan için, Sayın Devlet Bahçeli için yani her iki REİS için ölürdünüz?

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

Tamam, anladık mideniz geniş. Buldunuz festivalde bedava yemekleri işkembeyi dolduruyorsunuz ama be kardeşim bu kadar geniş midelide olunmaz ki?

O toplantıda bir tek dam gibi adam çelik gibi dimdik duran, eğilip bükülmeyen adam o hadsize pas vermemiş. Dönüp yüzüne dahi bakmamış.

Helal olsun!

Bunu duyunca 'İyi ki varsın. Birtakım adamların sana neden laf ettiğini bir kez daha anladım. Dik durarak tavrını koymak her babayiğidin harcı değil. Liderine, davasına sözde değil özde bağlılık budur işte' dedim kendi kendime...

Ve bir kez daha anladım bu kentte yıllardır görev yapan bazı zatı muhteremlerin küfredenlere kucak açarken bize neden mesafe koyduklarını...

Geçen hafta da yazdım tekrar yazayım;

Ey saygıdeğer beyler!

Hem Sayın Cumhurbaşkanı hem de Sayın Devlet Bahçeli'nin verdiği mesajları üzerinize almayıp  sosyal medyadan paylaşarak size söyleneni yapmış olmuyorsunuz. Kendi kendinizi kandırıyorsunuz.

Kafanızı kumdan çıkarın uyarılar size yapılıyor. Gereğini siz yapacaksınız biz değil!

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI