GAZETTE ve TARAFI - SELAHATTİN SEKİN

11 Ocak 2019 Cuma 09:53

Gazette Gazetesi 5. Yaş gününü kutluyor.  Elinizde tuttuğunuz gazetenin her bir  satırı, her bir sayfası büyük bir emeğin ürünü. Başta İmtiyaz Sahibi Sayın İnci Gül olmak üzere tüm çalışanları kutluyorum.

Geçen beş yılda Türkiye çok önemli badireler atlattı.  FETÖ’nün  ülkemize karşı yaptığı bütün hain girişimler bu süre içinde oldu.

17/25 FETÖ Yargı darbe girişimi ve sonrasında yaşananlar ibretlik bir süreçti. O tarihlerde Sayın Cumhurbaşkanı’nın ‘Bunlar tamamen hain, bunlar haşhaşi, bunlar casus’ dediğinde burun kıvıranların aksine Demokrasinin yanında, Cumhurbaşkanımızın yanında saf tuttuk.

O tarihte ‘Kim bunlar mı haşhaşi?’ diye ortaya düşüp FETÖ için algı operasyonları yapanların aksine Adana medya dünyasında bir elin parmağını geçmeyen kuruluşlar bu hain yapının karşısında durup korkusuzca yayın yaptı.

Maskeler tek tek indi!

İşte o cesur medya kuruluşlarından biridir Gazette gazetesi…

Orta yolcu olup hem nalına hem mıhına vurarak yayın yapanlarda oldu elbette. Bugünlerde o istisnalar en büyük emperyalist medya patronu Rupert Murdoch’un FOX’unda öne çıkarılsalarda kimin ne ‘mal’ olduğunu bilen biliyor.

FOX’un cambazları ile iş tutanların Adana’da bir  kısım zevat tarafından el üstünde tutulmasına aldanmayın. Elbette Rupert Murdoch ile dolaylı iş tutmaları konusu basit değildir. Basit değerlendirilmemeli.

FOX’un cambazlarının yerel iz düşümlerinin aksine, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi  ve sonraki günlerde Metro TV,  Meşk FM ve Gazette Gazetesi’nin duruşu halk tarafından taktir edildi/edliyor. 

Ülkemizin bekası söz konusu olduğunda  tüm namuslu yayıncılar gibi bizler de ‘Tarafsızlık Namussuzluktur’ diye baktık meseleye. 'Düşmanımın düşmanı dostumdur' diyen fırsatçıların aksine her bir karış toprağı şehit kanıyla sulanmış bu vatan topraklarından yana, bayrağımızdan yana, halktan yana  taraf olduk, olmaya devam edeceğiz.

Metro TV ve Gazette Gazetesi bu yolda birlikte hareket eden iki kardeş kuruluş. Bu birlikteliği öteye taşıyıp ortaklık yaptık. Metro TV ve Gazette Gazetesi güçlerini birleştirdi. Bu birliktelik ilk günkü gibi savunduğumuz değerler çerçevesinde devam ediyor. Birlikten kuvvet doğar. Geleceğe emin adımlarla hep birlikte yürüyeceğiz.

Bu vesileyle Gazette Gazetesi’nin 5. Yaş gününü bir kez daha kutluyor birlikte nice yıllara İnşaallah...

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI