2024 Seçimleri: Parti Değiştiren Siyasilere Tepki

Hakkım Helal Değil! - SELAHATTİN SEKİN

20.02.2024 16:30 | Güncelleme Tarihi: 20.02.2024 16:30

Haberi görünce 'Yok canım daha neler?' dedim kendi kendime. Asparagastır düşüncesiyle küçük bir araştırma yaptım baktım ki haber doğru. 
AK Parti, onu Adana’dan milletvekili yaptı, AK Parti, onu Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı yaptı, O ne yaptı? Yeniden Refah Partisi Yüreğir Belediye Başkan adayı oldu. Adı: Abdullah Torun 
'Dünyalık neye ihtiyacı var acaba?' diye düşünmeden edemiyor insan...
Düşününce de bir çok anı canlanıveriyor.  
AK Parti yeni kurulmuş. Abdullah Torun Adana Milletvekili Adayı. Ben Yeni Şafak Adana Bölge temsilcisiyim. Merkez Parkın karşısındaki ofiste röportaj yapıp Yeni Şafak'ta yayınlamıştım. Seçilmesi kesin olan yerden aday yapılan Abdullah Torun, vekil oldu. Çukurova TV'de sayısız program yaptım kendisiyle. TOKİ'nin işleri ile nam saldı. 
Yıl oldu 2014. Abdullah Torun'da AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı. Koza TV ve Kanal A'nın Yayın Yönetmeniyim. Seçim boyunca Torun'la yine pek çok program yaptım. Abdullah Torun neler anlattı, neler söyledi dönüp Youtube'da izleyebilirsiniz. 
Ve bugün
Abdullah Torun başka bir partinin ilçe belediye başkan adayı!
Sırtındaki sayısız hançerlerle düşman oklarının hedefinde olan Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bırakıp ne için başka partiye gitti?
Sormadım.
Ama sorsam biliyorum ki, 'Şöyle haksızlık yapıldı, böyle yanlışlar var' deyip bir yığın şey anlatacak. Pek çok mazeret sunacak. 
Tek örnek Abdullah Torun mu? 
Elbette değil!
Makam mevki verilmeyince 'AMA BEN' diyen sözde neferler var! 
Biri de çıkıp demiyor ki, Beni ilçe başkanı yaptın, il yöneticisi yaptın, meclis üyesi yaptın, milletvekili adayı yaptın, milletvekili yaptın, belediye başkan adayı yaptın. Ben dava adamıyım. Yol arkadaşıyım. Yolda bırakmak yok kitabımda. Davanın neferi olarak varsa yanlış düzeltmek için buradayım.”
Demiyorlar!
Peki ne yapıyorlar?
Kirişi kırıyorlar!
Şimdi kirişi kıranlara soruyorum, Yahu farkınız ne? Doğarken size koltuk garantisi mi verildi? Nefer olmayı neden kendinize yediremiyorsunuz? 
Hani bu davada mahalle temsilcisi olmak dahi sizin için şerefti?
Mahalle temsilcileri şimdi kirişi kıranlara ne diyorlar biliyor musunuz?
'Verdiğimiz emeklere yazık. Hakkımızı helal etmiyoruz. Zehir zıkkım olsun!'

YAZARIN DİĞER YAZILARI