Halis Demir yürekliler ve 15 Temmuz - SELAHATTİN SEKİN

16 Temmuz 2020 Perşembe 09:27

15 Temmuz,  büyük direnişin adı.

Millet adamına sahip çıktı, 15 Temmuz gecesi destansı bir direnişle üniforma giymiş FETÖ militanlarına Türkiye'yi teslim etmedi.

Milletin Adamı Erdoğan, bu destansı direnişin tartışmasız tek lideridir. O gece  O'nun çağrısı ile milyonlar sokaklara döküldü, meydanları doldurdu.

'Ülke çıksın diye dardan / Candan geçtiler candan

Ana baba evlat yardan /Geçip geçip gittiler /Hepsi nice yiğittiler

Kimi nişan dilekliler / Kimi taze bebekliler /Halis demir yürekliler / Seçip seçip gittiler

Sakın unutmayın sakın / Şahit fırat, fethi sekin/ Dünya tarla insan ekin / Biçip biçip gittiller'

Mustafa Yıldızdoğan,  dillerden düşmeyen eserinde aslan parçalarını böyle tarif etmiş. O gece ölüm kusan tank namlularının karşısına, uçaklardan atılan bombalara göğsünü siper eden yiğitler, ne ana baba, ne evlat, ne eş düşündüler. Tek düşündükleri VATAN'dı.

O gece milyonlarca Halis Demir yürekli, vatanını ve bayrağını korumak üzere direniş için sokağa çıktı.

İşte bir örnek;

Şehit Halil Kantarcı

28 Şubat sürecinde idamla yargılanmış bir yiğit.

Çengelköy'de son nefesini verirken 'Eşimi ve çocuklarımı çok seviyorum. Onları ümmete emanet ediyorum.' demişti.

Şehit Halis Demir'den Şehit Halil Kantarcı'ya tüm Şehitlerimize ve Gazilerimize bu vatanı bir kez daha borçlandık.

Allah onlardan razı olsun.

Ve Unutmayın!

Unutturmayın!

Dershanelerin kapatılmasında, 17/25'e, MİT Tırları ihanetinden 15 Temmuz gecesine uzanan FETÖ mücadelesini her daim hatırlamalı ve hatırlatmalıyız. Bizler, bu haşhaşilerle 2013'te başlayan süreçte canla başla mücadele ederken FETÖ'nün değirmenine su taşıyanların şimdi söylediklerine  hiç  kulak asmayın. 'Yine mi FETÖ?' gibi bıkkınlık cümlesiyle söze başlayanlara inat büyük direnişi (15 Temmuz) ve öncesindeki mücadeleyi unutturmayacağız.

Fetullahçı Terör Örgütü yapılanmasını Devletimiz tüm kodlarıyla çözdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın deyimiyle  inlerine girildi. Mücadele kararlılıkla sürüyor. Bize düşen Devletimizin yanında yer alarak FETÖ'nün değirmenine su taşıyanlardan olmamak.

15 Temmuz gecesi Metro TV'de saat 23:00'da canlı yayında 'Üniforma giymiş Fethullahçı Terör Örgütü militanlarının karşısında demokrasinin yanında saf tutuyoruz' dediğim gibi her daim demokrasiden yana, MİLLETİN ADAMI'nın yanında saf tutmaya devam edeceğiz.

Beşeri manada 'HAKİMİYET KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR'

Milletin iradesinin üzerinde güç tanımadık/tanımıyoruz. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI