HEDEF ÜLKE TÜRKİYE, HEDEF LİDER ERDOĞAN - SELAHATTİN SEKİN

11 Eylül 2017 Pazartesi 01:39

'Şort giyen kıza saldırı'

'Siverek'te Atatürk büstüne tahra ile saldırı'

'Ramazan'da şort giydiği için saldırıya uğradı'

'Mini etekli kıza saldırı'

'Atatürk büstüne boyalı saldırı'

Yukarıdaki haber başlıkların tamamı son bir kaç ay içerisinde malum medya tarafından yeniden üzerimize boca edildi.  'Yeniden' diyorum çünkü her on yılda bir bu senaryoyu tekrar ediyorlar.  Her dönem yeni buldukları meczupları sahaya sürüp algı operasyonları yapıyorlar.

Birileri bu haberlerle diyor ki; 'İktidar Türkiye'yi geri götürdü. Yobazlar özel hayatımıza müdahale ediyor. Ve hatta yobazlar o kadar çoğaldı ki Atatürk'e bile saldırıyorlar. Endişe duyun, sivil itaatsizlik yöntemleri kullanın, sokağa çıkın'

Bu cümleler orta yaştaki okuyucuya tanıdık gelir.   'Hadi canım sende! Bu oyun tutmaz. Daha önce denenmiş yöntemleri tekrar denemezler'  diyorsanız veya diyenlerdenseniz  y-a-n-ı-l-ı-y-o-r-s-u-n-u-z.

Hedef kitle siz değilsiniz!

Hedef kitle gençlik, genç seçmen.

Evet, henüz yakın bir zamanda yapılan referandumla milletvekili olma hakkını elde eden 18 yaşındaki gençler bu propagandanın hedefi.  Özel hayat, özgürlük  ve Atatürk düşmanı iktidar algısı genç kitleyi etkilemeyi hedefliyor. Kanı kaynayan geçleri heyecanlandıracak ve sokağa çağıracak yöntemin adı 'özgülükler ve kazanımlar elden gidiyor' yalanı.

Peki sonra?

Kafası karıştırılan kitlenin önüne yeni alternatif koyacaklar. (Hazırlıkları son gaz devam ediyor)

Sonra?

Sonrası teröristbaşı Bayık'ın PKK Gazetesine verdiği röportajda ortaya çıkıyor.

AK Parti ile MHP'nin ittifak yaptığını söyleyen terörist başı CHP ile HDP'nin birlikte hareket etmesi şart diyor. Yeni bir ÇATI kurulsun demeye getiriyor. 15 Temmuz darbe girişimini de 'Kontrollü darbe' diye nitelendirerek son selamı çakıyor.

Senaryoyu yazanlar ve oyuncular belli!

Harıl harıl çalışıyorlar. Hemde uzun zamandır. Kandil-Sivil ayak- muhalefet arasında adeta mekik dokuyorlar. Doğu illerinde cirit atıyorlar. Bazıları görevini kalkan olarak kullanıyor, bazıları da diplomatik dokunulmazlığını...

'Hadi canım sende' diyenlere yine bir soru ile cevap verelim.

İncirlik yakınlarındaki konsolosluk çalışanları sizce ne iş yapıyor?

Unutanlar için bir olayı hatırlatarak cevap verelim;

Adana'da bir konsolosluk çalışanı geçtiğimiz Mart ayında 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan tutuklandı. İstanbul Büyükada'da iş üstünde yakalanların arasında bulunan Adana bağlantılı kişiyi de hatırlatalım. Ve ekleyelim, Adana'da FETÖ'den tutuksuz yargıanırken Büyükada'ya gitmişti. Her defasında Adana FETÖ'nün laboratuvarı dediğimizi de bir kez daha hatırlatalım.

Bu arada Stratejik ortağımızın Pensilvanya  doğumlu Adana temsilcisi de  Doğu ve Güneydoğu'yu sık sık ziyaret ediyor.  O hanımın yaptığı ziyaretler ve görüşmeler ortaklığımızı güçlendirmek içinmiş (!) Bu nedenle yerinde duramıyor sürekli Doğu ve Güneydoğu illerimizi turluyor. Bazı ziyaretlerinde resmi muhatap bulamadığı için üzüldüğünü yine medyadan okuyoruz.  İç savaşların, isyanların  ve çatışmaların yaşandığı, binlerce insanın öldüğü bölgelerde görev yaptıktan sonra Adana'daki görev yerinde üzülmüş olması manidar.

İçeride bunlar olurken sınırımızın yanı başında Irak ve Suriye'de yaşananları es geçmeyin. Kuzey Suriye'de oynanan oyun ile Kuzey Irak'ta oynanan referandum oyununu da tabloya ekleyin.

Fotoğraf çok net!

Mesele ülkenin bekası meselesidir.

Vakit, birlik olma vaktidir.

Bu kez topyekün geliyorlar. Ve saklama/saklanma gereği duymuyorlar.  Açık açık terörizmi finanse edip teröristleri stratejik ortak olarak alabiliyorlar. Terörist örgütlere kamyon kamyon silah gönderiyorlar. Tehdit ediyorlar. Kendi ülkelerinde Türkiye'ye şantaj davaları açıyorlar. Tutuklama kararları veriyorlar.

Oyunu göreceğiz ve biz de korkmayacağız. Birlik olacağız.  Açık açık tavrımızı ortaya koyacağız. Ne ülkemizi yedireceğiz ne de liderimizi...

'Bu vatan bizimdir, bizim kalacak. Buna göz dikenler soysuzdur ancak'

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI