KIRMIZI LİSTE! - SELAHATTİN SEKİN

8 Ekim 2018 Pazartesi 13:05

AK Parti tam 16 yıldır iktidarda. Kuruluşundan 15 ay sonra iktidara gelen parti 16 yılı devirdi. Dile kolay tamı tamına 16 yıl. Kurulan her sandıktan birinci parti olarak çıktı.

Bu başarının sırrı 'Millete efendi değil hizmetkâr olmaya geldik' sözünde saklıdır.

AK Parti girdiği 7 Haziran seçimlerinde bir kırılma yaşadı. O seçimden de birinci parti olarak çıktı fakat oylarında düşüş yaşandı. Başta Başkan Erdoğan olmak üzere parti yöneticileri sonucu seçmenden gelen bir UYARI olarak algıladıklarını söylediler.

Evet, seçmen 'Bir şeyler yanlış gidiyor' demiş ve Başkan Erdoğan mesajı almıştı. Başkan Erdoğan o tarihten bu yana tabandan tavana AK Parti'de yeni bir strateji uyguluyor. Uygulanan stratejinin sonuçları yapılan ilk seçimlerde sandığa olumlu yansıdı.  Ancak henüz alınması gereken bir yol olduğu aşikâr.

Şimdi önümüzde 2019 yerel seçimleri var. Ve Başkan Erdoğan hemen her toplantıda milletvekillerini, teşkilatları ve belediye başkanlarını uyarıyor;

"Millete yanlış yapanın AK Parti’de yeri olamaz”

TEVAZU vurgusunu hemen her konuşmasında ısrarla kullanan Başkan Erdoğan  tespitlerini de şöyle açıklıyor;

''Önemli olan o gönüllere girmektir. Öyle gönüllere girmiyor da vatandaşına eğer tepeden bakıyorsak, bir gurur abidesi olarak bakıyorsak, onlara yeri geldiği zaman hart hurt yapıyorsak, kusura bakmayın bu millet şamar oğlanı değil. Bir oy verir, iki oy verir ondan sonra da kenara koyar''

Sayın Cumhurbaşkanı'nın uzun zamandır her fırsatta altını çizerek, ses tonunu değiştirerek yaptığı bu konuşmalar ve bu uyarılar ne vatandaş için ne de biz gazeteciler için. Uyarılar AK Parti adına hareket eden seçilimiş ve görevlendirilimiş kişiler için. Yani teşkilatlar için.

Peki, sonuç ne?

Mesajı alması gerekenler aldı mı?

Başkan Erdoğan bu uyarıları yaptıktan sonra kendine çeki düzen vermesi gerekenler mesajı alıp gereğini yaptılar mı?

Biz gazeteciler her kesimden insanla konuşuyor, sorular soruyoruz. Görevimiz bu. Halkın nabzını tutmaya çalışıyoruz.  Hedef kitlemiz şatafatlı salonlarda değil  caddelerde, sokaklarda. Ve açıkça belirtmeliyimki sorulara aldığımız cevaplar kısmen EVET ama büyük ölçüde HAYIR dır

Mesajı alması gerekenlerin bir kısmı Başkan Erdoğan'ın mesajlarını sosyal medyada paylaşmaktan öteye geçemedi. 

- E kardeşim o mesajlar sosyal medyada paylaşın diye değil kendinize çeki düzen verin diye verildi! Bunun tersini yapmak pişkinliktir.

O koltuklar kimsenin babasının malı değil. Adam kan ter içinde koşacak, mücadele edecek, dünyaya kafa tutacak sen utanmadan sıkılmadan onun gölgesinde pinekleyeceksin!

AYIP!

Madem kimse üzerine alınmıyor, bende bir YAPILMAYACAKLAR listesi hazırladım.  Belki bu sosyal medya kahramanları milletten biraz utanır o listedeki yapılmaması gerekenleri hayatlarından çıkarırlar.

DİKKAT!

Yazının bu bölümü halkı değil Başkan Erdoğan'ın gölgesinde pinekleyenleri ilgilendiriyor.

İŞTE KIRMIZI LİSTE

1) Etrafınızda ne kadar koyu renk takım elbise giyen yağlama yıkamacı varsa hemen yol verin. Her nereye giderseniz gidin yalnız olun. Halkla beraber olun. Halkın ağzını kapatmaya çalışan adamları yanınızda TAŞIMAYIN!

2) Varsa bindiğiniz son model lüks koyu renkli arabaları elden çıkarın. Halkın bindiği arabalara binin. 'Tepeden bakma, gurur abidesi olama' meselesi sadece vucut diliyle değildir. Kocaman kocaman siyah arabaların halka verdiği mesaj da aynıdır.

3) Lüks davetler ve lüks otel/salon düğünleri yerine o salonları tutamayıp sokak arasında düğün dernek kuran HALKIN davetlerine katılın.

4) ' - Of ya! Herkes benden iş istiyor. Telefonlara bakmaktan usandım. Herkesin bir talebi bir sorunu var. Ben de insanım kardeşim' diyorsanız yolun sonuna gelmişsiniz demektir. Telefonlara çıkmaya korkmayın, bıkkınlık göstermeyin! Eğer Korkup bıkkınlık gösteriyorsanız gidin başka bir iş yapın. Çünkü varlık sebebiniz HALKIN sorunlarını çözmek.

5) Tril tril gömlerkler, ütüsü bozulmamış pantolonlar, parfüm kokan tenler sizin halkatan koptuğunuzun habercisidir. YAPMAYIN! Bir inşaata gidip işçi sofrasına diz çökün kan ter içinde emekçiyle sofrasını paylaşın. Terinizi silmek için elinde peçete ile etrafınızda koşuşturan adamlar ile dediğimi yaparsanız millet size güler! YAPMAYIN!

6) Dedikodu ve şov alanına dönüşen ceanze ve taziye merasimleri yerine GARİBANLARIN cenaze ve taziyelerine katılın. Garibanların acısını paylaşın. Çünkü orada kardeş eti yemeyen insanlar bulunur. (Dedikodu yapmayan)

Uzatmaya gerek yok! Sözün özünü ustası söylemiş;

'Gel Ha Gönül Havalanma

Engin Ol Gönül Engin Ol

Dünya Malına Güvenme

Engin Ol Gönül Engin Ol'

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI