KUKLACI, KUKLASI VE MEDYA - SELAHATTİN SEKİN

27 Kasım 2017 Pazartesi 10:00

Mısır'ın Ariş kentinde Cuma namazı sırasında silahlı ve bombalı terör saldırısında 305 kişi ibadet ederken şehit edildi. 

305 müslüman katledildi.

Yazı ile de yazalım; üç yüz beş müslüman acımasızca öldürüldü.

Bir El-Abid kasabasındaki Ravda Camisi'nde katliamı yapan kuklanın adı DAEŞ terör örgütü. Sergilenen vahşeti Dünya medyası 24 saat bile gündemde tutmadı. Bizim medyamız ise iki günde her şeyi unutuverdi.

7 Ocak 2015 tarihinde Fransa'da gerçekleşen Charlie Hebdo saldırısında 12 kişi öldürülmüştü. İmzayı atan yine kukla DAEŞ'ti. Aylarca bu saldırı gündemde kalmış, üzerine her televizyon kanalı onlarca açık oturum yapmıştı. Charlie Hebdo ile yatıp Charlie Hebdo ile kalktık.

Yanlış mıydı yaptığımız?

Elbette doğruydu.

Peki aynı doğru davranışı neden Ravda Camisi'ne yapılan saldırı sonrası sergilemiyoruz?

Charlie Hebdo saldırısı ile Ravda Camisi'ne yapılan saldırıyı gerçekleştiren aynı KUKLA. Dünyanın sergilediği tutum Fransa olunca farklı, Mısır olduğunda çok daha farklı...

Dünya neden susuyor? Neden bu saldırıyı gündemde tutmuyor?

Peki ya biz?

Biz neden gündemde tutamıyoruz?

305 müslümanın KUKLA DAEŞ tarafından alnı secdedeyken katledildiğini Dünyanın gündeminde tutamayan bir İslam Dünyası var. Hal böyle olunca Dünya KUKLA DAEŞ'i 'İslami Terör Örgütü' diye bilmeye devam ediyor.

Dünya halklarını etkileyecek, gündem oluşturacak, oluşan gündemde söyleyecek sözümüzü kitlelere anlatabilecek MEDYA kuruluşlarımız olmayınca KUKLACI'nın sergilediği oyuna ve onun kuklasının katliamlarına seyirci kalmaya devam ediyoruz.

Sözün gücü silahtan daha tehlikeli. Bu bilinç ile küresel medya oyuncularını oluşturup sahaya sürenlerin aksine İslam Dünyası uyuyor.

Bir kelime bin kurşundan daha etkilidir.

Dünya gündemini belirleyecek medyanız yoksa hiçsiniz!

Dünya gündemini belirleyecek medya gücünüz yoksa oluk oluk Müslüman kanı akıtan KUKLA DAEŞ dünya tarafından 'İslami terör örgütü' diye anılır, Müslümanlar ve İslam dini her sözde, her yazıda 'terör' kelimesi ile birlikte yan yana getirilir.

Batı ve yandaşlarının Charlie Hebdo ile Mısır Ravda Camisi'ne yapılan saldırı karşısındaki tutumlarını kıyaslayıp çifte standartlı davranmakla suçlamak meseleyi çözmüyor. Sorunun teşhisi ve tedavisini söyleyebilmek önemli.

Sorun bizde!

Yani İslam Dünyasında.

Yani Müslümanlarda sorun.

Sorun İslam'da değil.

Dünya gündemini belirleyecek medyadan kastım klasik medya araçları değil. Zaten klasik medya mecraları ya kapanıyor ya da evriliyor.

Yapay zekanın iletişimde kullandığımız her araca girdiği, davranışlarımızı tahlil edip ona göre karşımıza alternatifler koyduğu günümüzde klasik medya araçları ile KUKLACI ve KUKLASI ile savaşamayız.

Sorunun teşhisi bu.

Çözüm de belli.

Karar vermeliyiz!

KUKLACI'nın kuklalarını izlemeye devam mı edeceğiz?

Yoksa,

İlk emri 'OKU' olan inancın mensupları olarak bu emre uyup gereğini mi yapacağız?  

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI