KUMPAS DAVASI ve HATIRLATTIKLARI - SELAHATTİN SEKİN

4 Aralık 2017 Pazartesi 09:43

Aralık aynının ilk haftasındayız. iki hafta sonra FETÖcü köpeklerin yaptığı  17/25 darbe girişiminin üzerinden tam dört yıl geçmiş olacak.

FETÖcü hainler halkın seçtiği, demokrasinin neticesi olarak ülkeyi yöneten Erdoğan iktidarına 'yolsuzluk ve rüşvet' kılıfı ile darbe girişiminde bulundular.

Neden?

Çünkü onlar ülkeyi sandıkla gelen Erdoğan'ın değil, tasması ABD'nin ve NATO'nun elinde olan FETOnun yönetmesini istiyorlardı.

FETO/NATO/CONİ  ortak yapımı oyunu gören Erdoğan düğmeye bastı.

2012'nin Mart ayında o zaman Başbakan olan Erdoğan "Üniversite giriş sınavlarını da üniversite hazırlık kurslarını ortadan kaldırıyoruz. Bu dershaneler ya liseye dönecekler ya da kapanacaklar. Bazı dershanelerle konuştum. Kendileri 'Biz de bu yola girmeyi düşünüyoruz' dediler"  demişti.

FETÖ ile mücadelenin kamuoyuna yansıyan ilk verisi olarak kayda  geçen yukarıdaki cümlenin ardından FETÖ medyası saldırıya geçmişti. Çünkü bu sözler FETÖ'nün finans ayağına vurulacak ilk darbe anlamına geliyordu.

FETÖ ve harekete geçirdiği toplumun küçük fakat etkili bir kesimi, ciyak ciyak bağırmaya başladı. Onlara göre 'Eğitime darbe' vuruluyordu.  Yaptığım televizyon ve radyo programlarında 'Başbakan Erdoğan haklı. Dershaneler kapatılmalı' dediğimde Adana'da aynı cenahtan ilk saldırılar şahsıma ve çalıştığım kuruma gelmeye başladı.

Ülkede FETÖ yandaşları ve kalemşorları Erdoğan'ın bu girişimine burun kıvırıp ayak diremeye başlamıştı. O tarihite söylenenleri ve yazılanları bu sütuna alıntılamaya kalksam aylar süren yazı dizisi olur.

Odak noktasında Erdoğan ve ailesinin olduğu saldırılar tam bir buçuk yıl sürdü. FETÖ'nün polis üniforması giymiş teröristleri 17 Aralık günü düğmeye bastılar. Yapılan operasyonun 'Yolsuzluk ve rüşvet' gibi gösterilse de hedefinde Erdoğan ve ailesi olduğu anlaşılıyordu.

Halk oynanan oyunu görmüş, yapılan maskeli opersyona prim vermemişti. Tam bir hafta sonra 25 Aralık günü FETÖ teröristleri öldürücü darbeyi vurmak için harekete geçti. Ama evdeki hesap çarşıya uymamıştı. Erdoğan dik durmuş halkıyla birlikte bu saldırıyı da bertaraf etmişti.

Yine O tarihte 17/25'e Ana Haber bülteninde 'Bu bir Darbe girişimi' dediğim için FETÖcü terörstler çalıştığım kuruma gelip tehditler savurdular. O terörsitler Adana medyasının belli aktörlerini de ziyaret edip saflarına kattılar. Kısa bir arşiv taraması yaparsanız kimlerin FETÖ terörstlerine yazıları ve televizyon programları ile cephane taşıdığını hemen göreceksiniz. Talimatla ele geçirdikleri TV'deki ilk yayınlarında 'Her muhabirimiz o kahraman polis gibi olacak' diye FETÖnün üniforma giymiş teröristini övenlerin yayınları hala sosyal medya platformlarında yayınlanıyor.

Tüm bunları neden yazdım?

Neden hatırlattım?

Bugün ABD'de Türkiye'ye karşı görülen 'KUMPAS DAVASI' nın hedefi  FETÖ eliyle NATO ve CIA ortak yapımı 17/25 darbe girişimini devam ettirmek ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı iktidardan indirmektir.

Hedef aslında Türkiye Cumhuriyeti Devleti'dir.

Her kim '17/25'te sanık olanlar Türkiye'de yargılansaydı böyle olmazdı' diyorsa bilinki FETÖ'nün değirmenine su taşıyordur.

Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan ve ailesini hedefe koyan açıklamalarını yukarıdaki olaylardan bağımsız değerlendiremeyiz. FETÖ'nün Fuat Avnisi'nin iddilarını dillendiren Kılıçdaroğlu, değirmene su taşıyor.

Tarihi günlerden geçiyoruz.

Yeniden topyekün üzerimize geliyorlar. 2019 seçimlerine kadar hiç gevşemeden mücadeleye devam etmeliyiz. Bulunduğumuz safta net duruş sergilemeliyiz.

Ve diyoruz ki; 17/25 darbe girişimine papuç bırakmayan Erdoğan'ı ve Türkiye Cumhuriyeti'ni ABD'de mahkeme adı altında sergilenen tiyatro ile yenemeyeceksiniz. Bu millet, beslediğiniz köpeklerinde sizin de hakkınızdan bir kez daha gelecektir.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI