MEVTA YENİDEN DİRİLİR Mİ? - SELAHATTİN SEKİN

23 Ekim 2017 Pazartesi 09:10

Belediye başkanları istifa edecek mi? Direnecekler mi? Sırada kimler var? gibi sorular kamuoyunda tartışılırken siyasi mevtadan ses geldi!

Mevta konuşur mu?

Elbette konuşamaz!

Ama siyasi mevta olunca ve mesele yeniden koltuk olunca yaşa başa bakmadan yeniden sahne alabiliyor.

Adam Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e çağrı bile yaptı. 'Sakın istifa etme!' dedi. 'Cumhurbaşkanı bana da aday olma dedi ama ben aday oldum ve yine kazandım' diye sosyal medyadan akıl vermeye kalktı.

Doğru!

Cumhurbaşkanı ona 'Son kez' aday olma şartı ile onay vermişti. O da 'Söz' vermişti. 'Beni partinizden aday yapın bu son' demişti.

Peki 'söz' diyen adam ne yaptı?

AK Parti'den istifa edip MHP'den aday oldu?

Yani sözünün eri olmadığı ortaya çıktı.

Şimdi sözünün eri olmayan adam Melih Gökçek'e akıl veriyor. 'Benim yaptığımı yap' diyor ve ekliyor 'Bugün itibarım eskisinden daha fazla' diyor. Sözünün eri olmayan adam itibardan bahsediyor. İtibarsızlığı itibar olarak sunuyor.

'Söyleyeceklerim var' adlı yazdığı kitaba FETÖ'nün 17/25 darbesinin kumpas iddialarını ve o iddiaların delili gibi sunulan ayakkabı kutusunun resmini koyan bu zat algı operasyonu yaparak FETÖ mağduru olduğunu bile  iddia ediyor.

Pes yani!

Hiç bir savcı da o kitabı alıp 'FETÖ iddialarının kitabında ne işi var. Birlikte mi kurdunuz bu kumpası?' diye sormuyor!

CHPli eski Adana Milletvekili canlı yayında 'FETÖ'nün Burç okulları yöneticisi olan Ömer Hoca beni aradı. Durak'ı CHP'den aday yapın destekleriz dedi' diye açık ihbarda bulundu yine çıt yok!

24. Dönem CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı'nın iddası sıradan bir iddia mı?

Dikkat!

Adana-Ankara hattında birileri el birliği ile Sayın Cumhurbaşkanı'na 'göbeğiniz atıyorsa' diye meydan okuyup hakaret eden siyasi mevtayı diriltme çabasında.

Elleri titriyormuş, yaşı başı almış gitmiş, hiç bir makam düşünmüyormuş dediklerne bakmayın sakın! Bu oyuna aldanmayın!

O, her seçim öncesi 'Aday değilim' der.

Sonra 'Adanalıya danıştım, istediğin yerden aday ol dediler' deyip hedefindeki yeni partiyi kuşatmaya başlar. Şimdi de aynısı  oluyor. Hedefte Kılıçdaroğlu ve Akşener var.

Akşener cephesi çantada keklik. Kılıçdaroğlu cephesinde ise artık bir Ümit Özgümüş, Ali Demirçalı yok. Aksine Av. Fidel Okan ile anketçi Hakan Bayrakçı var.  Biri  CHP'nin yeni strateji geliştirme komisyon başkanı diğeri komisyon üyesi. 

Hakan Bayrakçı ilk stratejik çalışma örneğini Haber Türk ekranlarında sergiledi. 'CHP Adana'dan Aytaç Durak'ı aday yapsın seçimi garantiler' diye başladı söze gerisi malum...

Teşbihte hata olmaz!

Adana'nın en güzel kızı!

Delikanlılar etrafında pervane!

Eee kızımız da oldukça nazlı. 'Niyetim evlilik değil. Dizimi kırdım evimde oturuyorum. Arada bir hava almaya çıkıyorum' dese de Atatürk Caddesi'nden tarihi Belediye binasının önüne doğru her yürüyüşünde elindeki mendili bırakıveriyor kaldırıma.

Bizimkinde mendil çok!

'Kızını dövmeyen dizini döver' atasözünün gereğini yapacak baba da yok!

Ya davulcuya ya zurnacıya!

'Hala bu yöntemleri kullananlar var mı ki?' diye burun kıvırmayın sakın. Yeni nesil bilmeyebilir ama tecrübe ile sabit. Açın Adana'nın 30 yıllık siyasi tarihini okuyun.

'Vay be! Adam haklıymış' diyeceğinize  adım kadar eminim. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI