Mimar ve Medya Ofisi Görünümlü Terör İnleri - SELAHATTİN SEKİN

25 Haziran 2020 Perşembe 00:56

MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifadeye çağrıldığı FETÖ Mit kumpası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın devreye girmesiyle önlenmişti. Ameliyata girmeyerek FETÖ’nün kumpasını çökertmişti. Şimdi bu kumpası kuranlar yargılanmaya başladı.

FETÖ’nün MİT üzerinden giriştiği bir diğer kumpasta tarihimizin en büyük ihanetiydi. MİT Tırları operasyonu FETÖ tarafından Adana'da gerçekleştirildi.

Adana, FETÖ yapılanmasının en önemli kentlerinden biriydi. 15 Temmuz gecesi FETÖ, Adana İncirlik'i Bekir Ercan Van adlı militanı eli ile kulandı.

Bekir Ercan Van 15 Temmuz'dan çok önce farklı kılıflarla çeşitli kesimlerin önde gelen isimleri ile bağlantılar kurdu. 15 Temmuz ve sonrası için hazırlıklar yaptı. Ahtapotun kolları Türkiye'de en kuytu köşeye kadar uzandığından henüz ilişkiler üzerinden detaylara inilebilmiş değil. Ama Devlet aklı çalışıyor ve FETÖ'nün kolu kanadı kırılmaya devam ediyor.

Adana'da FETÖ ile mücadelede konulan irade net.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koyduğu irade doğrultusunda daha ilk günden açık ve net tavrı var. Örgüt ile mücadelede tavrını eğip bükmeden net bir şekilde koydu. Bu irade sayesinde Adana'da FETÖ ile mücadelede önemli bir mesafe alındı.

Operasyonlar ülke genelinde olduğu gibi Adana'da da sürüyor. Yapılan operasyonların ortaya çıkardığı bir gerçek var.

FETÖ yeniden yapılanmaya çalışıyor, Devlet fırsat vermiyor.

FETÖ'nün yeniden yapılanmaya çalıştığı iller arasında Adana da var.

Başta da söyledik FETÖ için Adana en önemli kentler arasında. Stratejik bir kent. Çeşitli maskelerle militanlarını kamufle edebiliyor. ‘Muhalifiz, muhalefetiz. Siz de herkesi FETÖ’ye bağlıyorsunuz’ gibi söylemlerle kendilerini muhalefette olan bir kentte kamufle ediyorlar.

Unutmayın!

Büyük İsrail projesinin sınırları Toroslar'a kadar dayanıyor. FETÖ bu projenin gerçekleşmesi için PKK/PYD ile birlikte Türkiye'ye saldırıyor. Nihayi hedef Büyük İsrail projesidir.

Kılıktan kılığa giren FETÖ'cülerle ilgili son örnek Adana Emniyeti'nin başarılı operasyonu ile ortaya çıktı.

Mimarlık ofisi görüntüsü altında örgüt ini kurulmuş. Dışarıdan bakıldığından Mimarlık Ofisi, içine girdiğinizde örgüt hücresi. Lüks bir site içerisinde elit görnümlü sözde Mimarlık ofisinde örgüt yeniden yapılanmak için faaliyet göstermeye başlamış.

Örgütün Adana'da yeniden yapılanmaya çalıştığı alanlar arasında medya da var.

Son bir yıldır isimleri belli medya kuruluşları FETÖ'nün medya inine dönüştürüldü. Elbette açık açık FETÖ propagandası yapmıyorlar. Aynen Mimarlık Ofisi görünümündeki FETÖ ini gibi çalışıyorlar. Kimi zaman hükümet karşıtı muhalif gazeteci pozunda, kimi zaman da Atatürkçü maskesi ile yeniden yapılanmada rol alıyorlar. Söz konusu medya kuruluşunun perde gerisindeki yönetim kurulu başkanı FETÖ sabıkalısı. Adana’dan uzakta başka bir kentte kendisine ulaşılamayacağını, izini kaybettirdiğini düşünüyor. Ve sahip olduğu medya kuruluşunu hülle yolu ile kendisine ait değilmiş gibi gösteriyor.

Taktıkları bu maskeler ile kolayca aldatıyorlar. Öyle ki etkili ve yetkili makamlarda oturan bazı kişiler 'Yahu o adam kumar oynuyor, içki içiyor, şantaj yapıyor ondan FETÖ'cü olur mu?' diye sorabiliyorlar.

Onların kurduğu kumpastan da haberdarız!

Endişeye mahal yok!

FETÖ'nün daha ne olduğunu anlayamayanların varlığına rağmen Allah'tan örgütün ne menem şey olduğunu bilen Valisinden Emniyet Müdürüne Devlet aklı var.

Son bir örnekle bitirelim;

FETÖ Adana Medya yapılanması davasında 9 yıl ceza alan ve yurt dışına kaçan Atatürkçü/Milliyetçi/AK Partili maskeli FETÖ militanı kaçtığı ülkeden tehditler savurmuş.

'Geleceğiz ve mallarınıza çökeceğiz. Askeri mahkemelerde savaş hukuku ile yargılanacaksınız' diyor.

Bekliyoruz!

Anlaşılan 15 Temmuz'da verdiğimiz ders yeterli olmamış.

Gelin!

Buradaki dostlarınızı da alın yanınıza!

Topunuz birden gelin!

15 Temmuz'daki gibi bir kez daha ders vermeye hazırız!

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI