Saflar belli olsun! - SELAHATTİN SEKİN

21 Mayıs 2018 Pazartesi 09:29

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilen Muharrem İnce, kendisi de dahil olmak üzere çıktığı yarışta galip gelemeyeceğini biliyor. Keza diğerleri de öyle...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ezeli rakibi Muharrem İnce'yi Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazansın diye aday göstermedi.

Muhalefetin tek hedefi var!

TBMM'de çoğunluğu sağlamak.

CHP, İP ve Saadet Partisi'nin oluşturduğu bloğun baraj sorunu olmayacak. HDP'nin de barajı geçeceğini hesaplıyorlar.

Bu onların hesabı.

Elbette hesap milletten dönecek.

Bu yazının asıl konusu Saadet Partisi.

Adına 'Millet İttifakı' denilen benzemezlerin bir parçası olan Saadet Partisi'nin durumu ibret verici. CHP ile yan yana gelen Saadet Partisi, seçmenine bunu anlatamayacak. Hoş Saadet Partisi'nin  bunu anlatmak gibi bir derdi olduğunu da düşünmüyorum. Onlar ve sırtlarını dayadıkları CHP ile İP'te iyi biliyor ki Sadet Parti'sinin seçmeni bu işi onaylamayacak ve Cumnur İttifakı'na yönelecektir.

Hedef, Saadet'i gelecekte bir bölen olarak kullanmak için meclise sokmak.

İşte bu nedenle kim nerede saf tutuyor bilinmeli.

Adana'ya bakalım;

Saadet Partisi'ni CHP ile aynı ittifakta buluşturan tutkalın ne menem bir şey olduğunu olup bitene yerelden baktığınızda daha iyi anlıyorsunuz.

Saadet Partisi'ni Adana'da kim ve hangi aile temsil ediyor?

Saadet'i Adana'da kim finanse ediyor?

Ve bunlar nerede saf tutuyor?

Yok boşuna isim yazmamı beklemeyin!

Zaten siz anladınız onu!

Derdim birilerini hedefe koymak değil elbette.  Derdim safların belli olması. Derdim hem orada, hem burada, orta yolda kazanıp başka değirmene su taşınması.

Bazı dostlar yine kızacak bana!

'Ne gereği var? Düşman kazanıyorsun. Onlar Adana'nın tüm yöneticileri ile sarmaş dolaş. Adana'yı yönetenleri sana düşman ederler' diyecekler.

Ne yani?

Onlar kızacak diye gerçekleri yazmayalım mı?

Onlar çalışkan biz tembel miyiz?

Kimse bizden tembellik beklemesin! Biz de o çalışkanlar kadar davamızın neferiyiz.

İslami hassasiyetlerinin zirvede olduğu algısını besleyen açıklamaları ile bildiğimiz bu finansörlerin demokratik haklarını kullandıklarını kimse iddia etmesin. AK Parti iktidarında kazançlarına kazanç katıp sonra da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın altını oyanları finanse etmelerini her akıl sahibi sorgular.  Ben de sorguluyorum.

Tarih bugünleri yazacak.

Ben de tarihe not düşüyorum.

Milli Görüş'ün Adana'da temsilcisi, merhum Erbakan'ın yol arkadaşı olanların savruluşu çok hazin bir tablo oluşturuyor.

'Bugünleri de mi görecektik? Tek kelime ile YAZIK!' dedirten bu savruluş ne ile izah edilir? Hiç bir gücün önünde eğilmeyeceklerini söyleyenleri diz çöktüren şey ne?

Saadet Partisi'nin  tabanı bu soruları sorup sessizce 24 Haziran'ı bekliyor.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI