SON KALEYİ ALMAK İÇİN GELİYORLAR! - SELAHATTİN SEKİN

4 Ekim 2017 Çarşamba 10:49

AK Parti teşkilatlarında kongre heyecanı devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Metal yorgunluğu' çıkışı ile başlayan süreç,  AK Parti teşkilatlarında olağanüstü bir hava oluşturdu. Siyaset yapma arzusu ile yanıp tutuşanların yer bulama heyecanı dinamizmi beraberinde getirdi.

'Metal yorgunluğu' cümlesi ile tüm Türkiye'de büyük heyecan oluştu. Heyecan demek, yenilenme tazelenme ve harekete geçme demektir. Teşkilatın mutfağından gelen Erdoğan'ın bu hamlesini rakipleri anlamaya çalışırken, o çoktan başka bir hedefe yönelmiş ve adım atımış oluyor.

Bu çıkışı okuyamayanlar sadece rakipler değil elbette! 

'Metal yorgunluğu' tanımına burun kıvırıp  'Nerden çıktı kuzum bu söylem? Ne yani biz oturuyor muyuz?' diye içinden söylenenler, meselenin kişisel olmadığının hala farkında değiller. 

Mesele DAVA meslesidir.

DAVA TÜRKİYE'dir.

DAVA bilinci ile hareket etmeyen, kişisel ikbal peşinde koşanlar kendilerinden öncekiler gibi trenden inmek zorunda kalırlar. İnmeyenler de trenden indirilirler/indiriliyorlar.

Bu arada trenden inenlerin yola çıkmaya hazırlanan başka trene binmek için frasat kolladığını da belirtelim. Bir AK'tan diğer AK'a gideriz diye FETÖ yamağının kuracağı partiye göz kırpanların geçmişten ders çıkarmadıklarını görüyoruz.

58 ve 59. hükümetlerde Bakan olan Abdullatif Şener istifa etti, parti kurdu ve sonunda 2012'de kurduğu partinin kapısına kilit vurdu. 2005'te Erkan Mumcu, 2008'de Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez,  2014'te Dengir Mir Mehmet Fırat gibi örnekler orta yerde duruyor. Halk bu adamların isimlerini dahi hatırlamıyor şimdi.

Buna rağmen FETÖ yamağının partisinin başarılı olması için Adana'da birilerinin yatıp kalkıp dua ettiğini biliyoruz. Yeniden kurulacak ÇATI'nın belediye başkan adayı olup, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturarak çizilen façasını düzeltmek için pusu kuranları da.

Eğer FETÖ yamağı partisini kurup, yelkenleri biraz hava toplamaya başlarsa işte o zaman gerçek hainler saklandıkları karanlık inlerinden çıkıp açıktan savaşa katılacaklar.

'Savaş' kelimesininin altını özellikle çiziyorum.

Çünkü onlar için 'demokratik mücadele' diye bir kavram yok. Ortak paydamız, tek vatanımız TÜRKİYE diye bir dertleri yok.

Tek dertleri var!

'ERDOĞAN GİTSİN!'

Bunun için  FETÖ, PKK, DAEŞ ile ÇATI kurmaktan hiç çekinmezler / çekinmeyecekler.

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminden sonra son savaşı ilan ettiler.

Savaş için ne lazım?

Öncelikle PARA!

Savaşlar PARA olmadan kazanılamaz. Bu savaşın maliyeti de çok yüksek. Bu nedenle her kentte PARA BABALARI transfer edilecek / ediliyor. Bu para babaları şimdilik direk transfer edilmiyorlar. Dolaylı yollar kullanılıyor. Yola çıkılıp yelkenlerin rüzgarla şişmeye başladığı görülürse PARA sahipleri gizlenmeye gerek duymayacaklar.

'Ne olursa olsun bu partiyi kuracağız. Gerekirse çadırda çalışırız' diye atılan manşetlerle FETÖ yamağından halk kahramanı çıkarmaya çalışan medyaya sakın aldanmayın!

Bunların PARA diye bir problemi yok!  Mağdur edebiyatı, fakir edebiyatı kandırmaca. Algı operasyonu.

2019 son kale!

Son kaleyi almak için tüm yığınaklarını yapıyorlar. Paraları var, muazzam medya gücü var, eski-yeni siyasi kurtlar var. En önemlisi arkalarında CIA, MOSSAD, MI5, BND var.

Peki SEN!

Dava Adamı!

SEN FARKINDA MISIN olan bitenin?

Yoksa Cumhurbaşkanı Erdoğan 'DAVA' derken hala dönüp koltuğa mı bakıyorsun?

Ya da,

Rugan ayakkabılarım tozlanır, lacilerim kirlenir, beyaz gömleğim ter kokar demeyip, önce DAVAM deyerek, sarı sıcaklara aldırmadan, elindeki bayrağı direğin tepesine asmak için tereddüt etmeden tırmanmaya mı başlayacaksın?

Biliyorum!

DAVASINI dert edinenler son kalenin savunmasında en ön safta olacaklar.  

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI