Erkekler İçin Kadınları Cinselliğe İkna Etme Yolları

Kadında cinsel istek nasıl artar? - TUTKUNUN PERİSİ

26.03.2024 22:15 | Güncelleme Tarihi: 26.03.2024 22:23


Sevgili okurlar bugün kadınlarda cinsel istek nasıl artar ona değineceğiz. Stres maalesef insanlarda seks yapma isteğini öldürüyor. Bu durum erkeklerden daha çok kadınlarda yaşanıyor.
Bütün gün iş hayatında çalışıp, akşam eve gelip, evle, çocukla ve mutfakla uğraşan kadınlar yatağa girdiğinde cinsel isteksizliklerini fazlasıyla eşlerine yansıtıyorlar...
Kendilerini sürekli yorgun, bitkin hissediyor, içki ve sigarayı artırıyorlar.
Kendilerine bir an olsun zaman ayırdıklarındaysa kendilerini suçlu hissediyorlar.
Bu durum cinsel hayatlarında gerilemeye neden oluyor.
Ve bu gerilemenin de neden olduğu sinir bozukluğu daha fazla stres yaşamalarına yol açıyor.
Bu böyle döngüsel olarak sürüp gidiyor.

Peki stresin yarattığı bu isteksizlikten kurtulmanın yolu yok mu?
Tabi ki var, aşağıdaki birkaç öneriyi hayata geçirirseniz cinsel hayatınızın iyiye gittiğini
göreceksiniz.
* Öncelikle ilişkinizin her şeyden önemli olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Ne de olsa günün yorgunluğunu birlikte atabileceğiniz kişilerin başında eşiniz ya da partneriniz geliyor. Onunla baş başa geçirebileceğiniz saatler yaratın ve bu konuyu onunla konuşarak ondan yardım isteyin.
* Hazırlanan her programa ya da davete katılmak zorunda değilsiniz. Hayır demeyi öğrenin ve gerçekten katılmak istediğiniz bir etkinlik değilse kesinlikle uzak durun.
* Kendinize zaman ayırın. Haftalık çalışma planlarınızdan bir iki saat çalarak bu zamanı kendinize ayırın. Yoga yapmayı deneyin. Uzun zamandır yapmayı isteyip de yapamadığınız aktivitelere katılın.
* Erkekler için özel bir uyarı: Eşinizin de sizin gibi bütün gün yoğun bir tempoyla çalıştığını ve onun da dinlenmeye ihtiyacı olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Kadınlar bütün gün çalıştıktan sonra bir de ev işlerini yaptıkları zaman seks için ne enerjileri ne de istekleri kalıyor. Bunu düşünerek işleri onunla birlikte yaptığınız taktir de cinsel hayatınızın yoluna girebileceğini unutmayın.
Endişe de seks hayatınızı olumsuz etkiler
Erkekler başarısız olduklarını düşündüklerinde çok tedirgin olurlar. Ama ne yazık ki performansla ilgili endişe ve korkular problemin çözümü değil, bir parçasıdır. Üstelik bir de öfke varsa bu sizi birbirinizden uzaklaştırmaktan başka bir işe yaramaz. Bu durumda partnerinize yardım etmeye ve sizi ve partnerinizi bu durumdan kurtaracak çıkış yolu bulmaya çalmalısın.
Ayrıca ona korkularının üstesinden gelmesinde yardımcı olun. Hiç kimseden yatakta bay ve bayan mükemmel olması beklenemez. Birbirinize yakınlaşmanızı sağlayacak ortamlar yaratın ve ten temasınızı artıracak platformlar sağlayın.

Partnerinizle konuşarak daha rahat, erotik ve tatmin edici vakit geçirmek için izlemeniz gereken yolu belirlemeye çalışın. Buzdolabınıza sizi olumlu etkileyecek mutlu çift resimleri yapıştırabilirsiniz. Birbirinize ilişkinizde hoşlanmadığınız ya da olmasını istediğiniz şeyleri yazarak diyalogunuzu artırabilirsiniz.